Велика потреба на маленькій Расєйці

Велика потреба на маленькій Расєйці

Повна відсутність прісної води на узбережжі моря в районі Лиманської ТГ Білгород-Дністровського району створює купу проблем як в селах громади, так і на двох курортних локаціях Катранка і Расєйка.

І одна з проблем, пов'язаних з відсутністю прісної води - найелементарніша потреба у цивілізованих туалетах, у тому числі й безпосередньо на пляжі.
І ось нарешті на Расєйці разом з упорядкуванням дамби з' явився туалет. Такий, як треба. З окремими кабінками, з умивальником, чистий врешті-решт. Звичайно, платний.
Чи дорого це - 10 гривень? Напевно, що так.
Ми зв' язалися з підприємцем Артуром Дрангоєм, який облаштував цю вбиральню та забезпечує постійне функціонування. Ось що він розповів:
- Сучасні туристи потребують сучасних умов для справляння елементарних фізіологічних потреб. Але забезпечити на Расєйці такі умови - дуже дороге задоволення. Ми постійно завозимо в туалет воду для змиву унітазів і для миття рук, і потім вивозимо з вигрібної ями усі каналізаційні відходи. Крім того, тримаємо прибиральницю яка стежить за чистотою і порядком. Собівартість одного відвідування - 7 гривень. А нам ще треба податки сплатити, повернути витрати на будівництво вбиральні. Я вже не кажу про нашу вигоду: в цьому сезоні вона досить примарна...
Ми поцікавилися у відпочивальників, чи готові вони віддати 10 гривень за відвідування вбиральні. Думки були різні: хтось з чоловіків категорично критикував, жінки були більш лояльні. Одна з них так відповіла: "Якщо сильно приспічить, то й 20 гривень віддаси, щоб не опозоритися. А кому не по кишені, все одно підуть у комиші справляти нужду".
Що ж, сподіваємося, що державні органи одного чудового разу спроможуться вирішити проблему водозабезпечення цілого зневодненого регіону. Адже зусиль однієї невеликої громади явно недостатньо для вирішення глобальної проблеми.
Але це вже тема іншого дослідження...

Авторка - Вікторія Алєксєєнко


✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram