ТАТАРБУНАРИ: ВИБОРИ ЗАКІНЧИЛИСЯ, АЛЕ ПІДРАХУНОК РЕЗУЛЬТАТІВ ЩЕ ТРИВАЄ

ТАТАРБУНАРИ: ВИБОРИ ЗАКІНЧИЛИСЯ, АЛЕ ПІДРАХУНОК РЕЗУЛЬТАТІВ ЩЕ ТРИВАЄ

Гарячі передвиборчі перегони дійшли до кульмінації – 25 жовтня відбулося голосування на виборах у місцеві ради. Здавалося би – от і все, нарешті можна швиденько порахувати голоси, визначити переможців, провести установчі сесії і приступати до роботи: змінювати життя рідного краю на вже новій адміністративно-територіальній основі. Але не так склалося, як гадалося.

В Татарбунарському районі Одеської області, який стає частиною Білгород-Дністровського району після оголошення результатів виборів, у територіальних виборчих комісіях ще й досі відбуваються підрахунки, уточнення протоколів, узгодження виборчої документації, вирішення різноманітних спірних питань і суперечностей. Багато складнощів виникає через партійні відкрито-закриті списки та нечіткі формулювання у виборчому законодавстві. Складно вираховувати партійні квоти партій, які долають 5% бар’єр. Однак процес триває, і до 15 листопада всі ТВК мають вже закінчити досить тривалий процес оформлення документації та визначити і оголосити переможців.

Поки що ніхто не бере на себе відповідальність оголошувати хоча б попередні результати виборів сільських та міських депутатів та голів Лиманської, Тузлівської, Дивізійської сільських територіальних громад, Татарбунарської міської територіальної громади, а також депутатів Білгород-Дністровської районної ради та депутатів Одеської обласної ради.

Варто зазначити, що в соціальних мережах інколи оприлюднюється інформація про хід виборчої кампанії та підведення підсумків, але така інформація має досить суб’єктивний та емоційний характер.

Звичайно, є багато зацікавлених, аби виборчий процес на деяких дільничних та територіальних комісіях зірвати чи визнати недійсним. Членам комісій доводиться відчувати на собі тиск або долати спокусу отримати хабар від представників окремих партій чи кандидатів у депутати, і в той же час ретельно виконувати свою роботу, щоб усі цифри в протоколах зійшлися, щоб уникнути підробки та фальсифікації.  

Так, наприклад, у Татарбунарській міській територіальній виборчій комісії був зафіксований випадок саботажу, коли члени МТВК з невідомих причин у п’ятницю, 30 жовтня тимчасово заблокували  діяльність комісії, не з’явившись на засідання. З тринадцяти членів комісії були присутні всього троє. Голові МТВК Олені Власенко довелося звертатися із заявою в поліцію, після чого діяльність ТВК поновилася, члени комісії з’явилися майже в повному складі.

Отже, узгодження протоколів триває, виборці з нетерпінням чекають оголошення результатів.

 На фото: працює Татарбунарська міська територіальна виборча комісія.

МАТЕРІАЛ ПІДГОТУВАЛА Вікторія Алєксєєнко

"Угол обзора" ближе к читателю!

Все новости Бессарабии и Украины здесь и сейчас:

✅ Стань частью нашего сообщества в facebook и пригласи друзей!

✅ Кратко и по сути. Подписывайтесь на наш Telegram-канал

✅ Поддержи нас в Instagram