«РУКА ДОПОМОГИ» - це вихід з кризи для малозабезпечених сімей

«РУКА ДОПОМОГИ» -  це вихід з кризи для малозабезпечених сімей

Як вийти з кризи, яка міцно взяла в облогу велику кількість українських громадян? Безліч викликів та проблем, створених коронавірусною пандемією та військовою загрозою призвели до нового зростання безробіття і безвиході у багатьох сім'ях України. Південь Одещини не став виключенням.
Та фахівці служби зайнятості запевняють, що вихід є, адже з 1 січня 2022 року набув чинності Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання сприяння економічної самостійності малозабезпечених сімей» від 21.04.2021 № 397.
27 січня поточного року в Татарбунарській районній філії Одеського обласного центру зайнятості відбувся "круглий стіл" із залученням регіональних фахівців з метою обговорення механізму надання зазначеної державної соціальної допомоги, її розмірів, підстав для повернення та інших питань. Для участі у заході були запрошені представники та керівники соціальних служб Лиманської, Дивізійської, Тузлівської та Татарбунарської об’єднаних територіальних громад, управління соціального захисту населення Білгород – Дністровської районної державної адміністрації.
Заступник начальника відділу надання соціальних послуг філії Максим Петренко довів до відома присутніх основні положення Порядку надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї. Під час заходу присутні жваво обговорили умови отримання та повернення фінансової допомоги, шляхи співпраці в цьому напрямку та можливі труднощі під час реалізації Програми "Рука допомоги". Співрозмовники також обговорили питання забезпечення гендерної рівності та рівних можливостей для чоловіків та жінок у сфері зайнятості, а також впровадження бюджетної програми «Рука допомоги».
Зокрема, фахівці Відділу соціального захисту населення та Центру надання соціальних послуг Лиманської сільскої ради взяли активну участь в обговоренні важливої для населення програми, мета якої активізувати безробітних людей, дати їм можливість вийти зі скрутного становища.
Виявляється, безвідсоткову фінансову допомогу може отримати непрацююча особа з числа членів малозабезпеченої сім’ї, яка зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна, і виявила бажання відкрити власну справу. Розмір фінансової допомоги у 2022 році складає 97500 грн., виплачується одноразово, має безготівковий характер та може використовуватися для закупівлі обладнання та матеріалів для організації власного бізнесу. Витрати на виплату фінансової допомоги відшкодовуються за рахунок коштів державного бюджету.
Сума, яка повертається державі, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску.
Крім того, якщо такий підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, допомогу державі не потрібно буде повертати.
Кожен, хто зацікавився цією інформацією, може звернутися у найближчу філію Центра зайнятості за місцем проживання.


Авторка - Вікторія Алєксєєнко.

✅ Стань частью сообщества "Угол Обзора" в facebook и пригласи друзей!

✅ Кратко и по сути. Подписывайтесь на наш Telegram-канал

✅ Поддержи нас в Instagram