«Рідний край» мріє про місто щасливих людей

«Рідний край» мріє про місто щасливих людей

 «А давайте започаткуємо у Татарбунарах Щасливе місто!» - Світлана Олексіївна Вовченко часто дивує своїм незбагненним оптимізмом і невичерпним активізмом. Вона – учасниця Татарбунарського районного об’єднання громадян «Рідний край», і саме вона ініціювала провести загальні збори громадської організації 19 грудня.

Голова «Рідного краю» Роман Миколайович Мукієнко схвально відгукнувся на цю пропозицію, і ось ми разом згадуємо історію створення нашого колективу, ділимося враженнями про спільні проєкти, акції та заходи, які відбувалися протягом понад десятиліття.

Варто зазначити, що основою статутної діяльності ТРОГ «Рідний край» є підтримка та розвиток малого і середнього підприємництва. Тому й не дивно, що члени об’єднання – це, в основному, місцеві підприємці.

Одинадцять років для громадської організації – це багато чи мало? І що може створити на власному ентузіазмі без державної підтримки громадський колектив однодумців?

Згадуємо чудову ініціативу «Посади сімейне дерево» Людмили Феофанівни Кобушкіної, яка у 2010 році запропонувала на колишньому кладовищі за міською радою висадити родинний парк. На громадську ініціативу відгукнулися десятки татарбунарців! Центральна алея парку Пам’яті зараз радує всіх перехожих, і свій яскравий слід тут залишили саме члени «Рідного краю»!

Згодом дерева висаджували й на острівці біля пам’ятника Пушкіну. Олег Молога, місцевий підприємець, член «Рідного краю», власним коштом виготовив лавочки і встановив там.

Автобусну зупинку, тумбу для афіш, чудові лавки виготовив для центральної частини міста наш знаменитий коваль Леонід Семенюк.

Народні гуляння на день святого Миколая на центральній площі міста надовго запам’яталися татарбунарцям, і колектив «Рідного краю» пишається тим, що разом з місцевою владою вдалося започаткували в Татарбунарах гарну традицію.

А чого лиш варта місцева туристична родзинка – приватна садиба «У Меланки», яку впорядковують  активістки «Рідного краю» Меланія Время та Любов Генсіцька, приваблюючи неповторним бесарабським колоритом велику кількість туристів!

Ми створювали в Татарбунарах вуличні комітети, за їх допомогою вдавалося проводити водопровідні мережі у тій частині міста, де ніколи не було води. Благоустрій, вуличне освітлення, очищення нашого міста від побутових відходів – це не повний перелік наших добрих справ на теренах рідного краю.

Кожна важлива історична подія сучасної України знаходиться в центрі уваги нашої громадської організації. У 2009 році ми навіть не підозрювали, що можемо опинитися в епіцентрі подій, які згодом відбувалися на Майдані Незалежності у Києві. Вже у листопаді 2010 року з вимогами заветувати злочинний податковий кодекс ми разом з десятками тисяч підприємців вирушали на Податковий Майдан у Київ. А ще організовували мирні масові акції перед Татарбунарською райдержадміністрацією, збиралися на регіональні конференції, брали участь у міжнародних проєктах транснаціонального співробітництва з Європою.

Буремні часи Революції Гідності члени «Рідного краю» також підтримували своєю посильною допомогою, особливо й не афішуючи свою діяльність. У трагічні дні, коли Україна була в скорботі за загиблими Героями Небесної Сотні, в Татарбунарах теж було влаштовано громадянську панахиду, на яку прийшло близько 300 чоловік.

А коли Росія почала окупацію території України, наші волонтери Роман Мукієнко, Світлана Вовченко, Алла та Іван Василець разом з іншими благодійниками відправляли на фронт медикаменти, різноманітне обладнання, продукти харчування, одяг, речі побутового призначення, які необхідні для фронту. Вони допомагали також мешканцям прифронтової зони, надсилаючи посилки з побутовими товарами, продуктами, медикаментами.

 Від початку адміністративно-територіальної реформи у 2015 році ми були активними провідниками децентралізаційних процесів, учасниками численних тренінгів, семінарів, знайомилися з кращими практиками сусідніх областей і районів. Одним з активних учасників став Василь Резніченко, який згодом очолив Лиманську сільську об’єднану територіальну громаду, і довів, що від громадянського активіста до ефективного очільника громади – шлях непростий та тернистий, і здолає шлях той, хто впевнено йде вперед.

Вся історія нашого колективу та його членів зберігається в підшивках громадської газети «Райцентр», засновником якої стало об’єднання громадян «Рідний край» у 2010 році. Станом на сьогодні за 10 років вийшло у світ 248 випусків цього унікального видання. Дуже важливо зазначити, що від дня заснування й до сьогодні жодної бюджетної копійки не витрачено на випуск нашої громадської газети «Райцентр». Ми обходимося без державної підтримки, на ентузіазмі творчого колективу та за фінансової підтримки місцевих підприємців. У створенні та просуванні громадської газети слід подякувати нашим активістам Олександру та Олені Зенченко, Андрію Горбатюку, Денису і Дарині Алєксєєнко, Андрію Павлову. Вагомий внесок у розвиток спільного інформаційного ресурсу зробили спонсори і меценати, члени «Рідного краю»  Роман Мукієнко, Василь Резніченко, Світлана Вовченко, Іван та Алла Василець, Любов та Сергій Юлінецькі, Андрій Соколов, Галина Голікова, Аксентій Мукієнко, Олег Молога, Людмила Кобушкіна, а також небайдужі громадяни нашого міста Василь та Ельгіза Апонюки, Жанна Носаченко, Алла Головата.

Ми підводимо підсумки діяльності за перше десятиліття існування маленької громадської організації, і можемо впевнено сказати: свій вагомий вплив на розвиток громадянського суспільства ТРОГ «Рідний край» має до цих пір. Члени нашої організації – це активні люди, яким не байдуже, чи розвиватиметься наше місто і вся Татарбунарська громада з навколишніми селами, чи комфортно й зручно тут будуть жити молодь, діти, люди похилого віку.

Вчитися взаємодіяти з органами місцевої влади, спільно розробляти стратегії розвитку громади, вчитися проєктувати, залучати донорські ресурси і творити разом місто щасливих людей – це поки що мрії. Але ж кожна мрія має здатність здійснюватися!

Напередодні Різдвяних свят колектив «Рідного краю» бажає всім землякам здійснення мрій і щастя! Адже щасливі люди творять щасливе місто. І чим більше щасливих міст буде в Україні, тим сильнішою і могутнішою ставатиме наша держава.

Добра і злагоди всім нам на рідній землі, на нашій рідній Бесарабщині!

 

Вікторія Алєксєєнко, член ТРОГ "Рідний край", журналістка.


"Кут огляду" ближчий до читача!

Всі новини Бессарабії та України тут і зараз:

✅  Стань частиною нашого товариства у facebook та запроси друзів.

✅  Коротко та по суті: Підпишись на наш Telegram- канал

✅  Підтримай нас в Instagram