Конфлікти: можливості та загрози для розвитку громад (нотатки з тренінгу)

Конфлікти: можливості та загрози для розвитку громад (нотатки з тренінгу)

Авторка - Вікторія Алєксєєнко

Чи вміємо ми залишатися спокійними серед бурхливого океану конфліктів? Як навчитися втримувати рівновагу, коли навколо вирують пристрасті? І що робити з нашими громадами у період децентралізації, коли одні не хотять, а інші не можуть?
На ці питання ми разом намагалися знаходити відповіді під час тижневого тренінгу "Конфліктна компетентність. Посилення спроможності", який проходив з 27 вересня по 1 жовтня у чудовому пансіонаті "Совіньйон" поблизу Одеси.
Ми - це громадські активісти, представники органів місцевого самоврядування, юристи й журналісти, які беруть участь у проекті "Розвиток системної та стійкої трансформації конфліктів в Одеській області". Представники громад з Татарбунарської, Саф'янівської, Суворівської, Ренійської, Березівської, Слобідської, Великомихайлівської громад Одещини вчилися визначати позиції та інтереси в конфліктах, аналізувати та готувати діалоги в громадах, будувати довіру між різними сторонами конфліктів, малювали графіки стилів поведінки в конфлікті. Багато практичних занять, рольових ігор, рефлексій та емоційних станів пережили ми разом під час тренінгу.
Чи можна перемогти в конфлікті, чи можна врегулювати та трансформувати спірні питання в безвихідних ситуаціях? Як будувати діалог та навчитися комунікувати з протиборчими сторонами? Як застосовувати різноманітні діалогові методики та практикувати ненасильницьке спілкування через роботу діалогових ініціативних груп? Про це ми будемо говорити та навчатися у наступних сесіях пілотного проекту, які плануються у листопаді поточного року.
А зараз ми дякуємо нашим тренерам Альоні Горовій та Максиму Єлігуашвілі, нашим експертам Світлані Гудь, Олександрі Калашніковій, Миколі Ковалю, Олені Мельник, Олексію Сташевичу.

Пілотний етап проєкту підтриманий Форумом громадянської служби миру (forum ZFD) та спільно впроваджується ГО "Асоціація сприяння самоорганізації населення", ГО "Регіональний аналітичний центр", БФ "Карітас Одеса УГКЦ", ГО "Інститут миру і порозуміння" та Програмним офісом Форуму громадянської служби миру (форум ZFD) в Україні.

 На першому фото: учасники - представники Татарбунарської ОТГ (ліворуч - праворуч) Павло Мазур, Людмила Шалар, експертка Світлана Гудь, Вікторія Алєксєєнко, Павло Головатий.

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram