В Сараті відбувся урочистий мітинг до 202-ї річниці заснування селища

В Сараті відбувся урочистий мітинг до 202-ї річниці заснування селища

Вчора, 20 березня 2024 року у селищі Сарата відбувся урочистий мітинг в умовах воєнного стану, присвячений 202-й річниці з дня заснування селища. Розпочався захід біля пам’ятника засновнику селища Сарата Ігнацу Ліндлу. Начальник відділу культури і туризму Саратської селищної ради Анатолій Сухарський провів екскурс в історію заснування селища Сарата. З вітальними словами до присутніх звернулась селищний голова Вікторія Райчева, яка підкреслила, що цей день для всіх саратців – є початком створення самого життя.

«Хочу подякувати кожному поколінню мешканців Сарати за те, що наше чудове селище є таким, яким воно зараз є! Адже це заслуга всіх, хто жив й працював на розвиток своєї маленької батьківщини, хто працює зараз та у важкий воєнний час піклується про своє селище! Кожен з нас повинен робити все, щоб у будинках культури лунали пісні, на стадіонах – проводились спортивні заходи, щоб наші діти вчились, посміхались й пишалися своїм селищем! Щастя, взаєморозуміння, любові один до одного, вміння прощати й турбуватись один про одного, миру та Перемоги!», - зазначила Вікторія Дмитрівна.

З історією створення проєкту пам’ятника Ігнацу Ліндлу ознайомив учасників заходу Віктор Лохматов, який 2 скликання був Саратським селищним головою. Саме він був ініціатором спорудження пам’ятника засновнику селища Сарата та безпосередньо брав участь у розробці проєкту.

«Надзвичайно приємно знаходитись сьогодні тут разом з вами! Основною ідеєю проєкту було передати через бетон ту доброту, щирість і винятковість людини, яка заснувала наше селище. І нам це вдалося! Бажаю вам щастя, щоб добро було у кожній родині й щоб воно перемогло зло! Мирного неба й Перемоги!», - зауважив Віктор Олександрович.

До привітань приєднався секретар селищної ради Проданов В.П., який акцентував увагу присутніх на ролі німців у розбудові Бессарабського краю взагалі та селища Сарата зокрема. Володимир Протасович подякував нащадкам німецьких колоністів, які і зараз підтримують селище.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять засновників селища. Після покладання квітів до пам’ятника засновнику селища Сарата учасники заходу відвідали меморіальний парк «Засновникам Сарати «Дойче парк», вшанувавши пам’ять німецьких колоністів.

Джерело: Саратська селищна радаЗалишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅ в Instagram