Браконьєр з Ренійської громади завдав державі збитків на два мільйони гривень

Браконьєр з Ренійської громади завдав державі збитків на два мільйони гривень

23 грудня під час спільного патрулювання озера Кугурлуй, співробітники водної поліції Ізмаїльського районного відділу поліції разом із прикордонниками та рибоохоронним патрулем затримали 46-річного жителя Ренійської громади, який незаконно займався виловом річкових раків.

Як діяли правоохоронці

У районі села Новосільське правоохоронці помітили чоловіка, який за допомогою човна та чотирьох раколовок виловив 658 раків загальною вагою 30 кілограмів. Незважаючи на заборону вилову річкових раків, яка почала діяти з 1 грудня 2024 року, порушник вирішив використати водні ресурси для власних потреб.

На місце події була викликана слідчо-оперативна група, яка вилучила у зловмисника човен, знаряддя лову та незаконний улов. Раків передали на зберігання до спеціалізованого підприємства.

Збитки та відповідальність

За попередніми підрахунками екологів, чоловік завдав рибному господарству України збитків на суму понад два мільйони гривень. Остаточну суму збитків визначать експерти в рамках кримінального провадження.

"Ми внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України. Це стаття про незаконне зайняття рибним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду. Максимальне покарання за цей злочин – обмеження волі до трьох років," – повідомила начальник сектору дізнання Наталія Мариморович.

Важливість дотримання законів

Начальник сектору водної поліції Володимир Чумаченко нагадав про дію заборони на вилов річкових раків і попередив, що порушення рибоохоронного законодавства тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність:
"Будьте відповідальними, бережіть природу та дотримуйтесь норм чинного законодавства."

Заклик до збереження природи

Цей випадок вкотре нагадує про важливість дотримання природоохоронного законодавства. Збереження природних ресурсів – це обов’язок кожного, і тільки спільними зусиллями можна забезпечити їхнє відновлення для майбутніх поколінь.

 


Слідуйте за нами:         

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram