В Одеській ОДА не бачать проблеми надмірної розораності земель

В Одеській ОДА не бачать проблеми надмірної розораності земель

Таку думку висловив Олег Муратов на Бессарабському інвестфорумі 21 серпня в місті Арциз. 

(фото з сайту Одеської ОДА)

На запитання до заступника Сергія Гриневецького з питань екології та природних ресурсів, аграрної політики та земельних відносин про те, чи вважає він загрозою інвестиційній та туристичній привабливості Бессарабського регіону найбільший відсоток розораності земель Одеської області по Україні, Олег Муратов відповів наступне: «Взагалі, в цих питаннях я прибічник ринкових відносин: якщо є попит на збільшення площ рілля, то чому б нам не використовувати це? Ми маємо пишатися тим, що Україна є світовою годувальницею! Так, в рамках міжнародних домовленостей Україна взяла на себе зобов'язання зі збільшення відсотку земель, що входять до природно-заповідного фонду, до 12% (наразі це 4,5%), але ми вважаємо, що перед тим, як створювати якийсь природний парк чи заказник, необхідно десять разів подумати, чи не варто використати ці землі в господарських цілях».

Для довідки: Україна є світовим лідером із розораності сільськогосподарських угідь. На думку вчених, в умовах зміни клімату необхідно терміново зменшувати ці показники, якщо ми не хочемо втратити наші чорноземи протягом наступних 20-40 років.

Фіолетовим кольором виділено країни з найбільшим відсотком розораності земель. Зображення взято з Вікіпедії.

Вже досить звичними явищами в Україні стають пилові бурі, торнадо, посухи та інші прояви дисбалансу в екосистемах, які є показниками поступової деградації родючого шару ґрунту в нашій країні. Це негативно впливає не лише на врожаї, а й в цілому на комфорт проживання людей в певному регіоні та його рекреаційну привабливість.

Парадоксальним є те, що сучасними течіями інвестицій в сільське господарство є ефективне використання вже наявних площ, впроводження біотехнологій і дбайливе ставлення до навколишнього середовища, але на інвестиціному форумі, де мали б розглядатися прогресивні ідеї, представники обласної влади що оперують застарілими уявленнями екстенсивного ведення сільського господарства. За такої політики ми ризикуємо втратити найбільше природнє багатство нашої країни — родючі ґрунти. 

 

"КУТ ОГЛЯДУ" ближчий до читача!

Всі Бессарабії та України тут і зараз: Коротко та по суті:

Підпишись на наш Telegram - канал

Підтримай нас в Instagram