В Одесі почали відбудовувати Спасо-Преображенський собор, який постраждав від російської ракети

В Одесі почали відбудовувати Спасо-Преображенський собор, який постраждав від російської ракети

2 квітня 2024 року, відбулася символічна закладка перших цеглин у стіни південно-східної частини Собору. Напередодні з обох підвальних поверхів прибрали обвалені конструкції, укріпили південну стіну головного вівтаря та стабілізували пошкоджені ділянки кладки і міжпідвального перекриття. Про це повідомляє Кут огляду з посиланням на Одеську міську раду.

Нагдаємо: 23 липня 2023 року ворог завдав масштабного удару по історичному центру Одеси, який знаходиться під захистом ЮНЕСКО. Тоді внаслідок атаки у місті було пошкоджено 25 пам'яток архітектури, зокрема Спасо-Преображенський кафедральний собор.

Як зазначив мер Одеси Геннадій Труханов, не було часу чекати, адже можна було втратити ще й те, що залишилося від Собору після влучання ракети. Тому за кошти благодійників та парафіян Одеської єпархії було відновлено дах, а також розпочалися роботи з відновлення найбільш пошкодженої частини будівлі.

У жовтні 2023 року Італія оголосила про допомогу Одесі, а вже у грудні визначила суму коштів для допомоги у відновленні Собору.Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅ в Instagram