У "підвішеному" стані: під дамбою Дунаю виявили метрові порожнини

У "підвішеному" стані: під дамбою Дунаю виявили метрові порожнини
Ймовірною причиною обвалення є вимивання ґрунту з під основи внаслідок тривалої дії течії

Під дамбою на Лівому березі Дунаю в Одеській області виявили метрові порожнини.

Про це повідомляє НовиниLife, посилаючись на  пресслужбу Держгідрографії.

Можливе руйнування

"Обстеження багатопроменевим ехолотом було проведено після того, як під час виконання чергового оплавлення берегових навігаційних знаків фахівці побачили сповзання в річку частини бетонного берегоукріплення довжиною 15-20 метрів в районі позначки 97,15 км лівого берега Кілійського гирла Дунаю",- йдеться в повідомленні.

Одеса

Ймовірною причиною обвалення берегоукріплення є часткове вимивання грунту з під підстави внаслідок тривалої дії течії. Адже в цих місцях природні глибини під самим берегом становлять 7-20 метрів, а корінний берег переважно практично вертикальний до глибини 5-6 метрів і постійно знаходиться під впливом сильної течії. Вимивання грунту і обвалення при таких умовах є лише питанням часу. Ситуація дуже схожа на ту, що спостерігається в районі позначки 108 км, де через руйнування берега була побудована дублююча захисна дамба; і на позначці 111 км на правому (румунському) березі, де незважаючи на неодноразові спроби берегоукріплення, також відбувається інтенсивна ерозія берегової смуги.

Одеса

"В результаті обробки отриманих матеріалів було виявлено, що нижня частина бетонної опалубки дамби знаходиться в "підвішеному" стані. Через це стійкість дамби до розмиття значно зменшилася і навесні, під час паводкових явищ, є ймовірність часткового руйнування дамби з прогнозовано тяжкими наслідками-берегоукріплення може впасти під власною вагою, потягнувши за собою частину земляного насипу, як сталося на пошкодженій ділянці. У разі загрози руйнування знаки 97 км будуть підняті на захисну дамбу і встановлені на нових фундаментах протягом одного робочого дня",- додали в повідомленні.

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram