На Одещині жінку та трьох чоловіків засудили за домашнє насильство

На Одещині жінку та трьох чоловіків засудили за домашнє насильство

Кривдників засудили до громадських робіт, обмеження та позбавлення волі з іспитовими термінами.

Про це повідомляє «Кут огляду» з посиланням на відділ комунікації ГУНП Одещини.

Жителька Миколаївської ОТГ через побутові непорозуміння робила нестерпним життя літній матері. Донька ображала та принижувала стареньку грубою нецензурною лайкою та погрожувала їй фізичним насильством.

Ще двоє жителів Березівської та один Петровірівської ОТГ те саме робили зі співмешканками. Чоловіки лаялися на дружин, грозилися побити, навіть виганяли з дому. Причиною такої поведінки були, знову ж таки, побутові негаразди, а в останньому випадку пияцтво кривдника.

Усіх правопорушників поліцейські притягували спочатку до адміністративної відповідальності, що передбачена статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Кривдників відсторонювали від потерпілих терміновими заборонними приписами та попереджали про кримінальну відповідальність. 

Коли ж домашнє насильство набуло систематичного характеру, поліцейські розпочали провадження за статтею 126-1 Кримінального кодексу України. Зібравши достатньо доказів, фігурантам висунули обвинувачення у домашньому насильстві, тобто умисному систематичному вчиненні психологічного насильства щодо іншої особи, з якою винний перебуває у сімейних відносинах, що призвело до психологічних страждань, розладів здоров’я та погіршення якості життя.

Розглянувши матеріали проваджень та дослідивши надані правоохоронцями докази, суд визнав обвинувачених винними і призначив їм покарання. 

Жителю Петровірівської ОТГ призначив 200 годин громадських робіт та виніс обмежувальний припис на шість місяців із забороною наближатися до потерпілої та будь-яким чином контактувати з нею. Втім чоловік, будучи у нетверезому стані, продовжував навідуватись до жінки, чим порушив судову заборону. За фактом умисного невиконання обмежувального припису суду поліцейські розпочали ще одне провадження за статтею 390-1 ККУ і висунули фігуранту обвинувачення. Після цього суд засудив правопорушника до двох років обмеження волі з іспитовим строком один рік.

Жителька Миколаївської ОТГ отримала покарання у вигляді одного року позбавлення волі з випробувальним строком один рік. Один житель Березівської ОТГ засуджений до громадських робіт строком 150 годин, а другий – до одного року обмеження волі з іспитовим терміном два роки.


Дякуємо, що дочитали нашу статтю до кінця!


Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram