На Одещині затримали члена громадського формування за вимагання хабаря у чоловіка з інвалідністю

Правоохоронці затримали 54-річного інспектора з охорони громадського порядку одного з громадських формувань, який вимагав хабар від чоловіка з інвалідністю за «безперешкодне» оформлення відстрочки від призову на військову службу. За свої «послуги» зловмисник спочатку запросив 5 тисяч доларів, а згодом знизив суму до 3600 доларів США.
Злочин викрили слідчі відділення поліції №1 Одеського райуправління поліції №2 спільно зі співробітниками Управління СБУ в Одеській області. Встановлено, що ділок, дізнавшись про законне право чоловіка на відстрочку від служби у зв’язку з інвалідністю, почав йому погрожувати створенням штучних перешкод у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
За хабар правопорушник обіцяв вплинути на свого знайомого військовослужбовця одного з ТЦК, аби той ухвалив позитивне рішення. Крім того, він гарантував виключення чоловіка зі списків «ухилянтів». У разі відмови надати гроші погрожував негативними наслідками.
Зловмисника затримали в процесуальному порядку під час передачі коштів. Отримані гроші вилучено як речові докази.
Після збору доказової бази слідчі повідомили фігуранту про підозру в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на посадову особу, поєднаному з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України).
Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі 60 560 гривень.
За вчинене правопорушення йому загрожує до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Наразі триває слідство під процесуальним керівництвом Чорноморської окружної прокуратури. Правоохоронці встановлюють усіх причетних до цього злочину.
Слідуйте за нами:
✅ у facebook (та запроси друзів!)
✅ у нашому Telegram-каналі
✅ в Instagram