На Одещині викрили канали незаконного переправлення військовозобов’язаних за кордон
16 вересня 2025 року правоохоронці Одещини припинили діяльність кількох організованих груп, які за гроші допомагали чоловікам призовного віку уникати мобілізації та виїжджати за межі України.
За даними поліції, зловмисники пропонували «клієнтам» різні схеми: підроблені документи, схованки в багажниках автомобілів та нелегальні маршрути через державний кордон. Вартість таких «послуг» сягала 5000 доларів США.
Схеми втечі
28-річний одесит разом зі спільниками організував переправлення двох чоловіків через кордон поза пунктами пропуску. За послугу вимагали по 5000 доларів. Ділків затримали під час отримання завдатку у кафе в Одесі.
27-річний мешканець Одеси продавав підроблені документи про відстрочку від служби. За 5000 доларів він обіцяв безперешкодний виїзд за кордон. Його затримали одразу після передачі «клієнту» підробки та інструкцій.
Ще одна група – 40-річний чоловік і його 28-річна спільниця – планували вивезти клієнта в багажнику автомобіля до українсько-молдовського кордону й показати обхідну стежку. Авто зупинили правоохоронці, а схований у багажнику чоловік став головним доказом злочинної схеми.
Усім фігурантам повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України – незаконне переправлення осіб через державний кордон. Санкція статті передбачає до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Суд обрав підозрюваним запобіжні заходи – тримання під вартою із правом внесення застави та домашній арешт.
Злочини задокументували співробітники слідчого управління ГУНП в Одеській області, відділення поліції № 3 Одеського районного управління поліції № 1 спільно з СБУ та прикордонниками.
Наразі тривають досудові розслідування під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури та Хаджибейської окружної прокуратури м. Одеси.
Слідкуйте за новинами від «Кут огляду»:
✅ у facebook (та запроси друзів!)
✅ у нашому Telegram-каналі
✅ в Instagram





