На Одещині демонтують пам'ятник російському генералу та перейменують ряд вулиць

На Одещині демонтують пам'ятник російському генералу та перейменують ряд вулиць

У місті Ізмаїл, що на півдні Одещини, демонтують пам'ятник російському генералу Сергію Тучкову та перейменують ряд вулиць і провулків. Таке рішення 10 квітня прийняли депутати на сесії. Цю інформацію Суспільному підтвердили у міськраді. Згідно з пояснювальною запискою до проєкту рішення, пам'ятник російському генералу та першому градоначальнику міста Сергію Олексійовичу Тучкову підпадає під вимоги Закону України "Про засудження та заборону пропагування російської імперської політики в Україні та деколонізацію топонімії".

Як повідомив заступник міського голови Сергій Лузанов, провести демонтаж пам'ятки доручено одному з комунальних підприємств міста. Поки їй забезпечать належне зберігання, а після війни розглядатимуть варіант експонувати в одному з музеїв.

- Ми не збираємося руйнувати пам'ятник. Ми спокійно приберемо його з громадського простору так, як це було у свій час з пам'ятником Олександру Суворову. Після демонтажу комунальні служби забезпечать монументу належне зберігання. Можливо, після війни подумаємо над тим, щоб його експонувати в якомусь з музеїв. Але поки про це говорити рано, — відзначив Сергій Лузанов.

Також, згідно з рішенням, в Ізмаїлі перейменують низку вулиць та провулків, які не відповідають українському законодавству. Зокрема, нові назви отримають наступні топоніми: вулиця Михайла Бабака — вулиця Повітряних Сил України;

вулиця адмірала Горшкова — вулиця Амвросія Ждахи;

вулиця Мельникова — вулиця Михайла Василюка;

провулок Мельникова — провулок Михайла Василюка;

вулиця Василя Симоненка — вулиця Тимура Куницького;

вулиця Тучкова — вулиця Збройних Сил України;

вулиця адмірала Холостякова — вулиця Національної гвардії України;

вулиця Чайковського — вулиця Василя Симоненка;

вулиця Першотравнева — вулиця Територіальної оборони України;

провулок Першотравневий 1 — провулок Територіальної оборони України 1;

провулок Першотравневий 2 — провулок Територіальної оборони України 2;

провулок Першотравневий 3 — провулок Територіальної оборони України 3.

За інформацією міської влади, раніше відповідно до Закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" в Ізмаїлі змінили назви 66 вулиць, провулків і проспекту, а також демонтували пам'ятник російському полководцю Олександру Суворову.

 

Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅ в Instagram