До військових не дійшла "гуманітарка" на майже 172 млн грн — Міноборони

До військових не дійшла "гуманітарка" на майже 172 млн грн — Міноборони

За результатами спільних внутрішніх аудитів з березня по липень 2024 року Міністерство оборони України та Державна митна служба виявили потенційні ризики незаконного використання гуманітарної допомоги на суму 171,78 млн грн. Про це повідомляє Міноборони, інформує Кут огляду.

За даними Держмитслужби, для потреб Збройних сил України через митний контроль пройшли: 424 одиниці транспортних засобів 476.23 тонн товарів різних найменувань без зазначення вартості 6.2 тонни харчових продуктів та пластикових гранул. Однак у відомстві не змогли підтвердити факт отримання цих товарів у військових підрозділах.

"Міноборони направило відповідні повідомлення до правоохоронних органів для оцінки правомірності дій окремих посадових осіб за ознаками незаконного збагачення, привласнення майна та зловживання службовим становищем. За цими фактами триває розслідування", — йдеться у повідомленні.

20 жовтня 2023 року у Держмитниці повідомляли, що третина гуманітарної допомоги не потрапила до українських військових. Зазначалося, що Держмитниця разом із МОУ перевірили понад 9 000 фактів переміщення товарів гуманітарної допомоги на адресу 200 військових частин. Більш ніж у 3 000 випадків надходження не підтвердилося.

Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅ в Instagram