За врятоване життя парашутиста під час «Sea Breeze-2021» нагороджено екіпаж катеру Ізмаїльського загону Морської охорони

За врятоване життя парашутиста під час «Sea Breeze-2021» нагороджено екіпаж катеру Ізмаїльського загону Морської охорони

Екіпаж катеру Ізмаїльського загону Морської охорони проекту «Гриф» BG-103 повернувся зі служби з охорони державного кордону і отримав нагороди.

Як повідомила «Кут Огляду» помічник командира Ізмаїльського загону Морської охорони Світлана Іванова, з березня цього року, перебуваючи на виході по річковій та морській ділянкам, катер пройшов понад 1700 морських миль. Під час  міжнародних навчань «Sea Breeze-2021», саме  екіпаж  BG-103 був задіяний у справжній рятувальній операції - виявив та врятував парашутиста, віднесеного в море.

Як «Кут Огляду» повідомляв раніше, в рамках повітряного компоненту міжнародних навчань, під час відпрацювання одного з епізодів – парашутне десантування з гелікоптера на острів Зміїний – сталася позаштатна ситуація. Різким поривом вітру одного з парашутистів віднесло на значну відстань від острова і він був змушений спуститись серед моря.

В той час в морському компоненті вже тривала «вільна гра». В цій фазі навчань учасники отримують ввідні раптово, без попереднього погодження. Не маючи часу на підготовку, екіпажі кораблів та катерів повинні з отриманням ввідної реагувати негайно, злагоджено, ефективно. Таймінг виконання навчальних елементів абсолютно реалістичний, стислий, спрямований, в тому числі, на надання вчасної допомоги. Тож, не зважаючи навчальна ввідна чи реальна обстановка, реагування було миттєвим.

Отримавши інформацію про початок пошуково-рятувальної операції зниклого парашутиста, всі сили морського та повітряного компоненту, що перебували поблизу, були скеровані у район пошуку, також підключено пост технічного спостереження й спостережну вахту маяка острова.

Погода додавала ускладнень в пошуку, але ні рясний дощ, ні північний вітер силою понад 10 м/с, ні «схвильоване» до 3-4 балів море не завадили досвідченим морякам-прикордонникам.

За півгодини, з прибуттям в район пошуку катер Морської охорони проєкту «Гриф» Ізмаїльського загону Морської охорони провів ретельне обстеження району і, скерований спостереженням з острова, виявив парашутиста у відкритому морі на відстані понад півтора кілометра на південь від Зміїного.

Бійця понад дві години тримали на воді спеціальні засоби рятування, якими він був споряджений перед десантуванням, і впевненість, що побратими не полишать його в небезпеці. Почувався він задовільно.

Піднятого на борт катера парашутиста екіпаж гостинно напоїв теплим чаєм, допоміг впорядкувати майно й обсохнути, а з прибуттям в пункт базування потерпілого передали медикам для ретельного обстеження.

 «Наказом Командувача ВМС ЗСУ контр-адмірала Олексія Неїжпапа, 

командира катера і сигнальника нагороджено відзнакою «За сприяння Військово-Морським Силам» і цінним годинником, відповідно, як символом цінності часу реагування у збереженні людського життя.

Офіцерський і старшинський склад загону, який також брав участь у рятувальних заходах, відмічено начальником Регіонального управління Морської охорони.

Вітаємо екіпаж, який став зразком і прикладом для всіх інших екіпажів. Пишаємось мужністю й вправністю наших колег, які скромно про себе кажуть: на нашому місці так вчинив би кожен», - повідомила помічник командира Ізмаїльського загону Морської охорони Світлана Іванова.

✅  Стань частью сообщества "Угол Обзора" в facebook и пригласи друзей!

"Угол обзора" ближе к читателю!        

Все новости Бессарабии и Украины здесь и сейчас:

✅  Кратко и по сути. Подписывайтесь на наш Telegram-канал

✅  Поддержи нас в Instagram

 

1000 Осталось символов