Плавні повертаються до життя: на півдні Одещини розчистили дунайський канал (фото, відео)

Плавні повертаються до життя: на півдні Одещини розчистили дунайський канал (фото, відео)

На півдні Одеської області завершилися роботи із відновлення зв’язку Старонекрасівських плавнів з річкою Дунай. Вперше за багато років канал Громадський став знову проточним, що дозволить покращити водообмін плавнів та прилеглих озер з Дунаєм. Як повідомляють Rewilding Ukraine це призведе до оздоровлення цих застійних водойм та покращення екологічного стану плавнів загальною площею понад 1500 га. Рівень води в плавнях та озерах Лунг та Саф’яни підвищиться, припиняться процеси заболочування, в озерах знову буде розмножуватися та нагулюватися риба, що приваблюватиме водоплавних птахів та інших тварин. Крім того, громади навколо озер будуть забезпечені чистою водою для господарських потреб.

«Це перший крок до нашої більш амбітної мети: наблизити систему озер Катлабух-Лунг-Саф’яни до стану, близького до природного.

Проект реалізується Ізмаїльським управлінням водного господарства, природоохоронною організацією Rewilding Ukraine та «Центром регіональних досліджень» за фінансування Програми «Ландшафти під загрозою»", - повідомили в Rewilding Ukraine.

«Наша мета – наблизити систему озер Катлабух-Лунг-Саф’яни до стану, близького до природного. Відновлення проточності каналу Громадський – це перший крок до цієї мети. Наступним кроком буде покращення зв’язку між Старонекрасівськими плавнями та озером Катлабух. А в подальшому необхідно буде покращити водообмін між Катлабухом та Дунаєм поблизу с. Кислиці. Ми хотіли б завершити проект, який був розпочатий Всесвітнім фондом природи біля 15 років тому. Зараз проводиться експертна оцінка стану недобудованого мостового переїзду, на основі якої будуть плануватися подальші дії», – пояснює Олег Дьяков, фахівець з відновлення екосистем Rewilding Ukraine.

✅  Стань частью сообщества "Угол Обзора" в facebook и пригласи друзей!

"Угол обзора" ближе к читателю!        

Все новости Бессарабии и Украины здесь и сейчас:

✅  Кратко и по сути. Подписывайтесь на наш Telegram-канал

✅ Поддержи нас в Instagram