Острівненська громада: як ринок землі може врятувати церкву

Острівненська громада: як ринок землі може врятувати церкву

В селі Острівне (Бабата) Суворівської ОТГ Одеської області ініціативна група запустила кампанію з одноразового збору коштів для придбання до парафії місцевої Свято-Георгієвської церкви земель сільсько-господарського призначення. Кожен охочий може підтримати проєкт, метою якого є перетворення церкви на спроможний до фінансового самозабезпечення об'єкт. Яким чином? Читайте статтю далі та переходьте на САЙТ ПРОЄКТУ, щоб дізнатися всі подробиці.

Всі ми розуміємо, що церква — це в першу чергу про людей, а вже потім про стіни та бані. Традиційно будівля храму є найбільшою та найвишуканішою будівлею в селі, яка є осередком духовного, культурного та соціального життя села, яка потребує постійного обслуговування. Основним фінансовим джерелом функціонування будь-якого приходу (заробіта плата штату церкви, комунальні витрати, ремонтно-реставраційні роботи і тп) є пожертви самих прихожан, і в разі, якщо зменшується кількість таких людей — церква стає неспроможною підтримувати своє існування.

Для того, щоб фінансово забезпечити функціонування Свято-Георгієвської церкви села Острівне в умовах природнього відтоку сільського населення, група активістів заснували громадську організацію, головною задачею якої є організація єдиноразової кампанії зі збору коштів для придбання земель, які перейдуть в розпорядження церкви.

Навіщо?

Все досить просто: церква зможе здавати землі в оренду і підтримувати своє існування на виручені кошти. З відкриттям ринку землі покупка ділянки для ведення сільського господарства стала надзвичайно вигідною інвестицією, ліквідність якої з часом буде лише рости.

Чим це відрізняється від звичайної пожертви?

Це не просто черговий ремонт даху чи придбання іконостасу! В разі реалізації проєкту Свято-Георгієвська церква стане спроможною підтримувати своє існування протягом десятиліть!

Як будуть витрачатися кошти?

Тут слід ще раз зауважити на тому, що мова йдеться про кошти, які церква буде отримувати від сдачі в оренду придбанної землі. Згідно статуту Піклувальної ради кошти будуть розподілятися наступним чином:

  • до 30% на благоустрій церкви та прилеглої території;
  • до 30% на забезпечення апарату церковної громади;
  • до 30% на поточні ремонти храму;
  • від 10% на благодійність та суспільне життя села.

САЙТ ПРОЄКТУ