В Арцизі вшанували пам'ять захисників України

В Арцизі вшанували пам'ять захисників України

Український народ довго виборював незалежність. Історія України - це  історія про подвиги наших пращурів на цьому непростому, сповненому крові та страждань шляху.

Від 2014 року  захисники України - це герої, Герої Небесної Сотні, учасники Антитерористичної операції та Операції Об’єднаних Сил на Сході України. 

Сьогодні Україна відзначає День пам'яті загиблих захисників нашої Вітчизни. В м.Арциз Одеської області у цей скорботний день провели пам'ятні заходи.

Про це сповістила очільниця Арцизького РДК Кондрек Валентина Василівна у Фейсбуці:

"Сьогодні ми долучаємось до загальнонаціональної хвилини мовчання на вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Ми закликаємо схилити низько голови в скорботі за загиблих воїнів, мирних жителів, усіх патріотів України, які віддали свої життя в ім’я майбутніх поколінь", - йдеться у дописі.

Голова спілки учасників АТО Анатолій Живора  звернувся зі словами подяки до родин загиблих Івана Агапія та Євгена Чумаченка, які народились в Арцизькому районі і віддали своє життя в  боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни, та вручив подарунки.

Присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих та поклали квіти до могил військових.

 Світла пам'ять героям...

фото: Валентина Василівна/Facebook

9 серпня 2014 року українські війська зазнали найбільших втрат за весь час бойових дій на Донбасі. Ці події відомі як Іловайська трагедія або Іловайський котел. В ході запеклих боїв 19 серпня наші військові увійшли в Іловайськ і підняли український прапор. Однак після вторгнення регулярних російських військ (23-24 серпня) Іловайське групування виявилося в оточенні.

29 серпня Путін пообіцяв відкрити гуманітарний коридор для оточених українських військових. Але висунув ультиматум, що вихід української сторони повинен відбуватися без зброї. 30 серпня українські військові організованими колонами почали рух з міста. Однак при виході вони були підступно розстріляні ворогом. У ті дні загинуло 366 українських військових, 429 отримали поранення, 300 опинилися в полоні. Через п'ять років після трагедії винні у кривавій бійні не названі і не покарані. Кримінальну справу стосовно трагедії досі розслідують, частина її матеріалів засекречені.


"Угол обзора" ближе к читателю!

Все новости Бессарабии и Украины здесь и сейчас:

✅ Стань частью нашего сообщества в facebook и пригласи друзей!

✅ Кратко и по сути. Подписывайтесь на наш Telegram-канал

✅ Поддержи нас в Instagram