Кому потрібна освіта дітей, котрі змушені жити та навчатися під час війни

Кому потрібна освіта дітей, котрі змушені жити та навчатися під час війни

Кому потрібна освіта дітей, котрі змушені жити та навчатися під час воєнного стану? Чи турбується держава про якість освіти і тим паче, про майбутнє дітей? Здається, риторичне запитання, коли знаєш які вказівки віддає Міністерство освіти і науки та Департамент освіти і науки в Одеській ОДА.

Журналістка "Кут огляду" у понеділок, 8 квітня, відвідала апаратну нараду у  голови Арцизької громади Сергія Парпуланського. Найболючіша доповідь була в очільниці відділу освіти, молоді та спорту Людмили Жосан.

Так як Одещина увійшла в "червону зону" через бойові дій, то від нового навчального року не будуть прийматися укриття за правилом двох стін. Такі школи мають перейти на дистанційну форму навчання (крім початкової). А такі школи у нас в громаді у селах Кам'янське, Виноградівка, Холмське. Проблематичним стане  і відвідування дітьми дитячих садочків міста. Хоча офіційної інформації про "червону зону" Одеської області ми не зустрічали.

Також Людмила Жосан повідомила про те, що одеські керманичі підписали додаткову угоду з підрядником, котрий будує укриття в школі №5. За цією угодою фінансування будівництва переноситься на 2025 рік. А це ознаває, що укриття до 1 вересня не побудують. Тобто, робимо висновки, що війна або закінчилася, або безпека дітей тепер не в приорітеті. Як бачимо, війна триває, то ж...

 Ще одна "гарна" новина: для школярів, які перебувають за кордоном, в Україні запроваджують нову форму навчання. Учні вивчатимуть український компонент шкільної програми 6-8 годин на тиждень. Решту предметів діти опанують в школах країн, де вони перебувають.  Це означає, що всі школярі, котрі навчаються за кордоном мають бути відраховані з українськіх шкіл. У нашій громаді таких дітей, що через війну вимушені були залишити країну, нараховується 230. Тепер ці діти мають навчатися в дистанційних школах, котрі будуть в кожній області. Раніше таких дистанційних навчальних закладів планувалося на Одещині вісім, зокрема в Арцизі. Наразі вже плануть лише 5 шкіл: чотири  - в Одесі, та одна - в Білгород-Дністровському. Отже, Арцизька громада "пролітає" і з дистанційною школою.

 Чи не позбавляємо ми наших українських дітей шансу на майбутнє в своїй рідній державі? Адже ці діти покинули країну не у пошуках кращого життя, а рятуючись від війни. І замість того, щоб зробити все можливе для повернення дітей з інших країн, у влади, здається, інші плани. Залишаються одні питання. Шкода лише, що без відповідей.

 Вікторія Лісецька 

Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅ в Instagram