Будемо працювати: Павло Лазар

Будемо працювати: Павло Лазар

"Кут огляду" продовжує тісну інформаційну співпрацю з керівниками громад, міст, сіл, комунальних підприємств. Нещодавно ми відвідали комунальне підприємство "Благоустрій" (Арциз, Одеська область) та поспілкувалися з його директором Павлом Вікторовичем Лазарем.

 

- Павле Вікторовичу, розкажіть нашому читачеві про нововведення "гаряча лінія". Звідки взялася ідея і як вона працює?

- Ця ідея належить голові Арцизької громади Парпуланському Сергію Афанасійовичу. До речі, у нещодавну заметіль "гаряча лінія" працювала цілодобово. Особисто для нашого підприємства це нововведення дуже допомагає у роботі. Ми фізично не маємо можливості в режимі "нон - стоп" моніторити місто. Завдяки "гарячій лінії" люди телефонують та повідомляють про ті чи інші проблеми: де стихійне звалище, де лампу потрібно замінити, де дорогу від снігу очистити тощо. Це прискорений процес звернення мешканців міста. Ми одразу бачимо заявку і, по можливості, одразу виконуємо її.

 

- У цьому році "Благоустрій" на належному рівні впорався зі снігопадом. Раніше підприємство скаржилося на брак техніки. Нова техніка не з'явилася, але робота кипіла. Що цьому посприяло?

 -  Я всього три місяці на посаді директора і, відверто кажучи, мені дісталося підприємство "півтора відра гайок на колесах". Техніка завжди потребує ремонту. У нас всього один трактор з боковим валом, що може чистити дороги від снігу. І він майже цілодобово був на ходу. Першочергово чистились головні дороги для транспорту та проблематичні вулиці. У подвір'ях будинків роботи проводилися вручну.

Також не було перебоїв з пальним, адже завчасно на черговій сесії були виділенні необхідні кошти для придбання паливно-мастильних матеріалів. Люди працювали понаднормово, чітко розуміючи потребу міста у нашій роботі.

У майбутньому маємо думку розробити програму, за якою можливо буде закріпити ділянки за приватними підприємствами та орендувати у них техніку. Така собі "екстрена" програма. Коли нас реально завалює снігом, ми могли б у терміновому порядку орендувати техніку на закріплених ділянках та швидко долати наслідки негоди.

Взагалі, відсутність техніки у комунального підприємства - це величезна проблема. У подальшому, якщо будуть виділятися кошти, буде першочергово купуватися техніка. Накопичилася маса невирішених питань і за рік такий об'єм роботи просто фізично не можливо виконати.

 

- Які ще приорітетні завдання у роботі "Благоустрію"?

- У приорітеті - упорядкування міста. Але, для елементарного благоустрою міста, першочергово потрібно мати зливову каналізацію. Тому ми беремо на баланс відкриті зливові каналізації, щоб їх можна було модернізувати. Щоб можна було сподіватись на виділення коштів для ремонтних робіт та подальшої її модернізації.

Ось візьмемо, до прикладу, Ізмаїл. Така собі "сіра пляма" 10 років тому, а зараз місто змінилося до невпізнання. Так, вони до цього довго йшли, але для упорядкування міста - 10 років, то дуже короткий термін. Хочеться бути не гіршими. Ми будемо намагатися дійти до пристойного рівня у цьому питанні. Є у нас для цього запал, є люди, котрі мають бажання та ту саму "іскру", щоб змінювати своє місто.Стань частиною нашого товариства у facebook та запроси друзів.У планах робочі поїздки у міста з великим та успішним досвідом роботи у сфері упорядкування. Вони ж теж з чогось починали, знають на що особливо звернути увагу, як працює, власне, сама структура. Потрібно переймати досвід інших успішних міст, прислухатися до порад досвідчених упорядників і вкладати ці знання у наше місто.

Також плануємо прибрати з міста тополі, які є алергеном та посадити квітучі дерева Павловнія. Вони дуже гарно цвітуть великими фіолетово-білими квітками. Багато пропозицій маємо від звичайних мешканців громади. Нам пропонують безкоштовні саджанці дерев, кущів, квітів. Лише бери та висаджуй.

Плани у нас великі і ми будемо вимагати у депутатського корпусу та голови громади виділення коштів на благоустрій нашого міста. Будемо працювати!

 

"Кут огляду" ближчий до читача!

Всі новини Бессарабії та України тут і зараз: Коротко та по суті:

Підпишись на наш Telegram- канал

Підтримай нас в Instagram