Арцизька громада – у проєкті «Бюджетна партисипація від А до Я»: на крок ближче до мети та до людей

Арцизька громада – у проєкті «Бюджетна партисипація від А до Я»: на крок ближче до мети та до людей

Серед 20 громад з шести областей України, які  пройшли конкурсний відбір на участь у проєкті «Бюджетна партисипація від А до Я», - Арцизька. Варто наголосити, що громади-претенденти подали досить ґрунтовні заявки, тому відбір був непростим, але фахівці нашої міськради впоралися!

8-9 лютого в Одесі відбувся черговий етап реалізації проєкту – дводенний  тренінг «Ефективні інструменти бюджетної партисипації», під час навчання представники громади дізналися про нові інструменти залучення громадськості до бюджетного процесу в громаді, за допомогою експертів Партнерства Елли Петренко та Людмили Погрібної напрацювали та в майбутньому розроблять нормативно-правові акти щодо інструментів бюджетної партисипації, підготують та поширять буклет з візуалізованими даними , де комплексно та у зрозумілій формі поінформують про бюджетний процес. Крім того, у громаді пройде «День бюджету громади». Головне, що вся інформація буде надана «людською» мовою, так, щоб кожен зацікавлений мешканець Арцижчини зрозумів, звідки гроші в бюджеті, куди вони спрямовуються, що стоїть за цими цифрами тощо. Повірте, це цікаво та важливо!

До навчання міська рада залучила працівників органів місцевого самоврядування, депутатів, представників сфери культури, бізнесу та ЗМІ. Фінансове навантаження на бюджет громади – 0 грн., витрати – на організаторах проєкту.

Участь громади у проєкті «Бюджетна партисипація від А до Я» свідчить про те, що Арцизька громада вміє залучати іноземні кошти, не зупиняється у розвитку попри війну, шукає можливості бути зрозумілою та відкритою до комунікації з мешканцями громади.

Проєкт «Бюджетна партисипація від А до Я» реалізується Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Метою проєкту є сприяння формуванню в громадах інфраструктури для впровадження комплексної та інклюзивної системи партисипативного бюджетування, збільшення залучення громадян до бюджетного процесу, а також поширення та передача успішного досвіду та практик проєкту іншим громадам України. 

Особисті враження

Я щиро вдячна команді Арцизької міської ради за запрошення та можливість брати участь у такому проєкті. Під час дводенного навчання я почула фразу  «бюджет – це не про гроші, бюджет – це про людей». І цей вислів Людмили Погрібної на 100% знайшов відгук у моєму серці! Бюджет – це про людей, які його наповнюють, сплачуючи податки, про людей, які працюють над формуванням та розподілом бюджету.  За ці два дні я побачила справді крутих людей – чудових людей, котрі знаються на своїй справі, сильну та вмотивовану команду нашої міськради, яка працює на результат, працює більше, ніж мешканці громади можуть собі уявити. І робить реальні кроки назустріч людям.  «Місцевий бюджет»  - такий нецікаваий, на перший погляд, термін, а насправді за ним – кропітка праця, важкі рішення, велика відповідальність. За цими цифрами – збережені робочі місця, працюючі школи, наша з вами безпека, медицина…  І очікуваний результат реалізації проєкту в Арцизькій громаді -  буклет «Бюджет для громадян», День бюджету  -  покликані розповісти мешканцям громади доступно, простою мовою ключову інформацію про бюджет, надати відповідь на питання: а що й хто стоїть за цими незрозумілими цифрами та даними.

 

«Цікавинки» за темою:

 

*Громадський бюджет або бюджет участі (партисипативний бюджет)  - це розподіл мешканцями частини бюджетних коштів їхньої території  на реалізацію власних проєктів.

*Поняття партисипація активно входить в наш лексикон. Партисипація передбачає добровільну, активну участь громадян в обговоренні та прийнятті рішень з головних питань суспільного життя.

*Ідея створення партисипативного бюджету (бюджету участі) народилася у бразильському місті Порту-Алегрі у 1980-х роках.

Мазур Наталя

Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram