Арциз має намір долучитися до держпрограми «Питна вода України»

Арциз має намір долучитися до держпрограми «Питна вода України»

 Кабінетом Міністрів України затверджена Концепція Загальнодержавної цільової соціальної програми «Питна вода України» на 2022—2026 роки.

 Розуміючи наявні проблеми сьогодення, пов’язані з забезпеченням питної води  в Арцизькій громаді (Одеська область), очільник громади Сергій Парпуланський вчора відвідав  засідання міжфракційного депутатського об'єднання "Питна вода" щодо прийняття проекту Закону України "Про Загальнодержавне цільову соціальну програму" Питна вода України "на 2022-2026" роки.

"...депутати і органи місцевого самоврядування виявляють єдність і взаєморозуміння, що забезпечення населення якісною питною водою є пріоритетом на найближчі роки. Важливо, щоб програма дійсно стала інструментом для вирішення проблем водозабезпечення та була наповнена фінансовим ресурсом. Ми зі свого боку будемо готувати необхідну документацію і брати участь у програмі", - написав Сергій Парпуланський у соцмережі Фейсбук.

Сподіваємося, що міська влада здатна сформувати якісні і грунтовні пропозиції, аби  державна програма «Питна вода» на 2022-2026 роки була реалізована й в нашій громаді.

Що важливо знати про державну цільову програму "Питна вода" на період 2022-2026 років?

Метою програми є забезпечення населених пунктів якісним централізованим водопостачанням, доведення якості питної води до встановлених нормативів, будівництво інфраструктури, яка забезпечує водопостачання та контроль якості води.

Орієнтовний обсяг фінансування програми у Міністерстві розвитку громад і територій, яке розробляло проєкт, оцінили у 28,589 млрд гривень, у тому числі 16,949 млрд гривень - за рахунок держбюджету.

Серед очікуваних результатів - підвищення якості очищення стічних вод, забезпечення утилізації осадів, які утворюються при цьому, впровадження новітніх технологій на підприємствах питного водопостачання, зменшення втрат води у мережах.

Під час виконання програми планується, зокрема, побудувати 290 водозабірних споруд, 280 водопровідних і очисних споруд, 1093 водопровідні мережі.

Сумарна протяжність водопровідних мереж в Україні (без урахування окупованих територій) становить 102,8 тис. км, із яких 33,3% перебувають в аварійному чи ветхому стані. Протяжність каналізаційних мереж становить 39,35 тис. км, з них 40,9% - аварійні. Рівень втрат питної води в середньому по Україні становить 36%.

При цьому тільки 69% населення України нині мають доступ до централізованого водопостачання, 47,8% - доступ до централізованого водовідведення.

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram