АНАТОЛІЙ КОЛОСОВ: «Масі каменю має протистояти маса зелені»

АНАТОЛІЙ КОЛОСОВ: «Масі каменю має протистояти маса зелені»

Біля храму на честь ікони Божої Матері "Всіх скорботних радість", який став віддушиною багатьох вірян м.Арциз Одеської області, триває масштабне будівництво Базиліки.

Ідея та реалізація  проєкту належить настоятелю храму отцю Геннадію. Вже багато написано та відзнято матеріалів українськими і зарубіжними ЗМІ про  унікальну архітектурну споруду, риси якої повертають нас у часи раннього християнства, коли базилічний тип архітектури був панівним у Європі.

І хоч ще багато треба зробити, аби будівництво Базиліки та прилеглої території були завершені, вже зараз тут стаються маленькі дива, приємні й радісні події, про які хочеться розказати всьому світові!


✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал


 «У ГОСПОДА ОДИН ДЕНЬ, ЯК ТИСЯЧА РОКІВ, І ТИСЯЧА РОКІВ, ЯК ОДИН ДЕНЬ» (2 ПЕТРА 3:8)

У давні часи, особливо на території південної та західної Європи, при монастирях та міських храмах було прийнято облаштовувати внутрішні дворики. Обмежена територія з відкритим небом була, як правило, зосередженням лікарських та пряно-ароматичних трав. Служила  місцем проведення служб, зустрічей (напівсвітських). Майже у кожному храмі був куточок – подоба раю.

В Арцизі цю гарну традицію, коли храм і сад об’єднані, вирішили відродити. Так само, як і тисячі років тому, ансамбль каменю та зелені стане справжнім місцем сили!

АНАТОЛІЙ КОЛОСОВ: «МАСІ КАМЕНЮ МАЄ ПРОТИСТОЯТИ МАСА ЗЕЛЕНІ»

Днями віряни, митці та Анатолій Колосов, ландшафтний дизайнер, добре знаний в Одеській області, висадили цілющі та ароматні рослини у внутрішньому дворику Базиліки. Анатолій розповів про це докладніше.

«Отець Геннадій завжди тримає зв’язок  зі мною, спілкується, турбується, аби праця була недаремною й протягом довгих років плоди цієї праці радували гостей храму. Ви бачите чудовий внутрішній дворик, тут маса каменю вже вибудована, тепер треба її доповнити зеленню.  Таке поєднання виглядає чудово, ніби й протистоїть, але насправді доповнює.

Ви бачите, що з однієї сторони, тут росте тис, тривалість життя якого - понад тисячу років. Це дерево стійке, росте повільно, добре стрижеться. А тепер дерева будуть доповнені різнобарв’ям трав. Так, ця частина Базиліки,  «серце»  прихрамової території буде у загальних рисах завершена», - розповідає дизайнер.

ЧОМУ САМЕ ТРАВИ?

Як пояснив Анатолій, обрали чебрець (тим’ян, богородка), з цитириновим ароматом та  шавлію з декількох причин.

По-перше, дуже вдале місце й час, враховуючи південний клімат нашого міста, а також захищене місце дворику.

По-друге, важко переоцінити їхню користь, каже Анатолій:

«Ці трави практично вічнозелені, потребують небагато догляду. Зовсім не капризні! До того ж, вони цілющі, використовуються у кулінарії, косметології, ароматизують повітря. Вдихати запахи трав – найакуратніший спосіб лікування (інгаляція) тощо. Саме тому їхня присутність у дворах храмів, відкритих садах в давнину було доброю традицією, яку ми повертаємо у сьогодення»

По-третє, як зауважив мій співрозмовник, трави надворі – ніби частина природніх лугів, зараз це напрямок актуальний при оформленні екстер’єрів:

«Газон – як біла сорочка – потребує особливого догляду, має бути  завжди ошатним, правильно вистригатися й постійно поливатися, натомість природний  набір трав виглядає як частина лугу. Сьогодні цей напрямок у ландшафтному дизайні розвинений. Люди  втомилися від міського середовища, сумуючи за природою. А в наших умовах, коли майже 96% степу – вже давно розорані, не завжди побачиш навіть полин…

Можливо, в умовах сучасності, цей храм, цей дворик будуть як заповідник, укриття, де ці рослини будуть доглянуті та збережені для зустрічі з людьми. До речі, вже восени тут буде суцільний покрив ароматних трав!»

 

 Мазур Наталя

 

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Підтримай нас в  Instagram