Мер Черкас не підписував рішення виконкому, бо був у відпустці - Боднар

Мер Черкас не підписував рішення виконкому, бо був у відпустці - Боднар

 Настали часи, коли технологічна перевага поступається перевазі інформаційній. Доступ до інформації відіграє важливу роль у розвитку держави, суспільства, яке здатне критично мислити. Ситуація з Черкасами - тому приклад. Бо боротьба, на перший погляд, за відновлення соціальної справедливості, відбувається не десь, на документах, в реалі. В першу чергу кожна з воюючих сторін вісвітлює обставини, думки у інфопросторі. А ми маємо змогу критично оцінити ситуацію.

Так, неабиякої популярності  набули новини про відміну карантинних обемежень за рішенням виконокому Черкаської міської ради. Медійним обличчям, яке представляє інтереси міскої влади, звісно, став мер Черкас Анатолій Бондаренко, якого українці, втомлені від обмежень, відсутності роботи, радо підтримали. Відео, стріми, звернення, скріншоти з погрозами - все це надало можливість заробити політичні бали Анатолію Бондаренку.

Однак у провладному колі далеко не всі були у захваті, звісно, не поділяли захват громадян. Першими за справу взялися правоохоронці, кримінальне провадження відкрили на другий день. Попри те, що рішення колегіальне, тобто - винуватих нема, а міський голова викликаний на допит у якості свідка, ця новина знову відіграла на користь політичного реноме мера Черкас.

Привіт від президента, звісно, виправдати важко, в той час, коли "Мрії" доставляють з Китаю товар для "Епіцентра", коли великі торгові мережі отримують заробляють, як напередодні великих свят, а маленькі магазини та ринки зазнали збитків... Якось не комільфо, пане Президенте... 

Звісно, центральна рада себе дискредитувала, не виправдовує той кредит довіри, який отримала рік тому, але й до міського голови питань багато.

Згадали про свої функції й очільники ОДА, які звикли тільки звітувати та збирати кошти з місцевих бюджетів, аби розказати, що все є, все добре...

Так, голова Черкаської ОДА Роман Боднар згадав, що має сказати слово, бо ж саме йому президент ввірив Черкащину...

Знову ж таки, пам'ятаючи про те, що все треба висвітлювати, доносити до українців в епоху, коли резонанс - єдиний єфективний інструмент.

Одже, Роман Боднар у своєму дописі зробив суттєві зауваження щодо обставин, за яких виконком ухвалив рішення про послаблення карантинних заходів. Нам, громадянам, треба враховувати думки двох сторін, якщо дійсно хочемо розібратися.

" Чи є право ухвалювати такі рішення виконком юридично? Ні.

Чи було хоч одне звернення від міської влади до ОДА, Уряду, Президента щодо необхідності послаблення карантину для підприємців? Ні.

"У нас все під контролем, дотримуємося карантину. Співпраця з ОДА нормальна", - особисто відповідав на селекторній нараді керівнику Офісу Президента України міський голова Черкас, яка відбулася 23.04.2020

Якщо мотив захистити бізнес, то цілі досягають у законний спосіб", - пише Боднар.

У звернені, опубликованому на сторінках видання "УП", очільник ОДА наголосив, що міський голова Черкас рішення виконкому не підписував, бо пішов у відпустку:

"... вочевидь готуючись до провокації, завчасно пішов у неоплачувану відпустку. Рішення про послаблення карантину в Черкасах ухвалював виконавчий комітет. Тому легко говорити про "опір", коли відповідальність, а точніше безвідповідальність – на колективному органі влади.

Рішення виконкому підписав НЕ міський голова Черкас. Питання справедливості цього рішення мер Черкас свідомо не торкався, маніпулюючи в публічній площині "тиском" органів центральної влади", - розказав Боднар.

У завершенні допису в Фейсбук Роман пише: "...А якщо ціль - отримати піар і спаразитувати на втомі суспільства від карантину - то тікають у відпустку, а незаконні рішення передають на підпис заступнику..".

Одже, як бачимо, дуже багато питань до обох сторін. А поки що статистика: станом на 4 травня на Черкащині зареєстровано  312 випадків; за добу - чотири. І поки що, обраний п'ять років назад міський голова Черкас, здається, виграє. Вочевидь, представник "старої" влади, спімав момент та виявився в тренді бажань народу. "Нові обличчя" проти "старих"... А простому українцеві важливо розуміти, кожен з опонентів переслідує свої інтереси. 

"Угол обзора" ближе к читателю!

Все новости Бессарабии и Украины здесь и сейчас:

✅ Стань частью нашего сообщества в facebook и пригласи друзей!

✅ Кратко и по сути. Подписывайтесь на наш Telegram-канал

✅ Поддержи нас в Instagram