Столичні депутати передали землю у постійне користування Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра"

Столичні депутати передали землю у постійне користування Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра"

8 лютого 2024 року, депутати Київради ухвалили рішення про відведення земельних ділянок заповідника "Києво-Печерська лавра" у постійне користування. Понад 30 років земля, на якій розташовуються памʼятки національного та світового значення, не була законодавчо оформлена. Про це інформує пресслужба заповідника "Києво-Печерська лавра".

За це рішення на пленарному засіданні II сесії Київської міської ради IX скликання проголосували 70 столичних депутатів. У заповіднику зазначають, що після того, як у квітні 2023 року вдалося розірвати договір з Монастирем, розв'язання земельного питання активізувалося. Його внесли до порядку денної столичної міськради.

"Депутати поставили крапку в земельному питанні щодо користування землею Києво-Печерської лаври Заповідником. Це дозволить Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра" взяти повністю під охорону та контроль пам'ятки світового значення, які входять до об'єктів списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО", — йдеться у повідомленні пресслужби "Києво-Печерської лаври".

Останніми десятиліттями Лавра без належного оформлення земельної ділянки зазнала серйозних втрат.

"Усім відомо про незаконну забудову та нецільове використання, і сьогоднішнє рішення може, власне, завершити цю історію....Це є першим кроком до повного повернення української лаври українському народу”, — зазначив генеральний директор заповідника Максим Остапенко.Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅ в Instagram