Завершилась Паралімпіада-2020: вперше в історії літніх Паралімпіад найтитулованішим спортсменом став українець

Завершилась Паралімпіада-2020: вперше в історії літніх Паралімпіад найтитулованішим спортсменом став українець

​98 нагород в десятьох видах спорту вибороли українські паралімпійці на Іграх у Токіо. Збірна України посіла шосте місце в медальному заліку, найбільше нагород здобули плавці та атлети. Повідомляє Суспільне

Кількість медалей Максима Крипака також дозволила йому стати найуспішнішим паралімпійцем України в історії. Український плавець Максим Крипак ще до офіційного завершення Паралімпіади-2020 у Токіо гарантував собі звання найтитулованішого спортсмена цих Ігор. Крипак завоював у Токіо сім нагород, із них – п'ять золотих. Це рекордна кількість для цієї Паралімпіади не лише у плаванні, а й загалом серед усіх видів спорту.

Востаннє українці очолювали особистий медальний залік Паралімпіади ще в 2006 році. Тоді, на зимових Іграх у Турині, біатлоністка й лижниця Олена Юрковська завоювала шість нагород, серед яких було чотири "золота". На літніх Іграх українські спортсмени таких досягнень ще не мали. П'ять золотих нагород раніше на Іграх здобували лише сам Крипак – у 2016 році, а також інший плавець – Віктор Смирнов – у 2004 році.

Українські мультимедалісти Токіо-2020:

1. Максим Крипак – плавання (чоловіки) – 7 (5+1+1)

2. Андрій Трусов – плавання (чоловіки) – 6 (2+3+1)

3. Єлизавета Мерешко – плавання (жінки) – 5 (2+2+1)

4. Денис Остапченко – плавання (чоловіки) – 3 (1+1+1)

5. Анастасія Москаленко – штовхання ядра / метання булави (жінки) – 2 (1+1+0)

5. Михайло Сербін – плавання (чоловіки) – 2 (1+1+0)Стань частиною нашого товариства у facebook та запроси друзів.Світовим рекордом за кількістю "золота" за одну Паралімпіаду лишаються 12 титулів американської плавчині Тріши Зорн на Іграх-1988 у Сеулі. Результати 2021 року дозволили Максиму стати найтитулованішим плавцем і загалом спортсменом в історії паралімпійської збірної України. Загалом Крипак тепер має 15 медалей Паралімпіад і з них – десять золотих. Такої кількості паралімпійських титулів ще не досягав жоден український спортсмен. У Токіо Крипак мав можливість боротися за медалі одразу в семи дисциплінах класу S10 і в усіх він піднімався на п'єдестал.

 

 

"КУТ ОГЛЯДУ" ближчий до читача!

Всі Бессарабії та України тут і зараз: Коротко та по суті:

Підпишись на наш Telegram - канал

Підтримай нас в Instagram