8 лютого. День пам'яті преподобних Ксенофонта, дружини його Марії та їх синів Аркадія та Іоанна

8 лютого. День пам'яті преподобних Ксенофонта, дружини його Марії та їх синів Аркадія та Іоанна

 

Преподобний Ксенофонт, дружина його Марія та сини їх Аркадій та Іоанн, знатні константинопольські громадяни, жили у V столітті. Незважаючи на багатство та знатність, вони відрізнялися душевною простотою та добрим серцем.
 
Бажаючи дати своїм синам Іоанну та Аркадію, більш повну освіту, вони відправили їх у фінікійське місто Бейрут. Промислом Божим корабель, на якому вирушили обидва брати, розбився об скелі. Брати були викинуті хвилями на берег у різних місцях. Сумуючи про розлучення, брати присвятили себе Богові та прийняли чернецтво.
 
Батьки довго не отримували звісток від своїх дітей та вважали їх загиблими. Однак преподобний Ксенофонт, уже будучи старцем, зберігав тверду надію на Господа, втішав свою дружину Марію, радив не журитися і вірити, що діти будуть збережені Господом.
 
Через кілька років подружжя здійснило паломництво по святих місцях і зустріло в Єрусалимі своїх синів, які трудилися в різних монастирях. Втішене подружжя дякувало Господу, який подумки об'єднав усю сім'ю.
 
Решту свого життя преподобні Ксенофонт і Марія присвятили Богу, прийнявши чернецтво. Преподобні Аркадій та Іоанн, попрощавшись із батьками, відійшли в пустелю, де після довгих подвигів прославилися даром чудотворень та прозорливості. Преподобні старці Ксенофонт і Марія, подвизаючись у безмовності та суворому постництві, також отримали від Бога дар чудотворень.
 
 

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram