7 грудня - Православна Церква вшановує пам'ять святої великомучениці Катерини

7 грудня - Православна Церква вшановує пам'ять святої великомучениці Катерини

 

Свята великомучениця Катерина була дочкою правителя Александрії Єгипетської Конста, під час правління імператора Максиміна. Живучи в столиці – центрі еллінської ученості, Катерина, володарка рідкісної краси і розуму, отримала блискучу освіту, вивчивши твори кращих античних філософів та вчених.
 
Юнаки з найіменитіших родин імперії шукали руки прекрасної Катерини, але жоден з них не став її обранцем. Вона оголосила батькам, що згодна вийти заміж лише за того, хто перевершить її у знатності, багатстві, красі та мудрості. Мати Катерини, таємна християнка, повела її за порадою до свого духовника. Старець сказав, що знає нареченого, Котрий перевершує її в усьому. Він подарував великомучениці ікону Божої Матері, вказавши, що саме Вона допоможе познайомитися з цим Нареченим. У ночі Катерині привиділася Богородиця з Немовлям, що сяяло, наче сонце, яке відвертало від неї Своє обличчя.
 
У глибокій печалі Катерина знову пішла до старця. Він з любов'ю прийняв її, наставив у вірі Христовій, заповів зберігати чистоту і цнотливість та безперестанно молитися, і здійснив над нею таїнство святого Хрещення. І знову святій Катерині було видіння Пресвятої Богородиці з Немовлям. Тепер Господь ласкаво дивився на неї і дав їй перстень, обручивши її Собі. Коли видіння скінчилося і свята прокинулася від сну, на руці її сяяв перстень – дивовижний дарунок Небесного Нареченого.
В цей час до Александрії на язичницьке свято прибув сам імператор Максимін. Свята прийшла на свято і, назвавши себе, сповідала свою віру в Єдиного Істинного Бога та мудро викрила язичників у їхній омані. Краса дівчини полонила правителя. Щоб переконати її та показати торжество язичницької мудрості, імператор повелів скликати 50 найученіших мужів імперії, але свята взяла гору над мудрецями, переконавши їх у своїй правоті так, що вони самі увірували у Христа.
 
Максимін, не сподіваючись більше переконати святу, спробував спокусити її обіцянкою багатства і слави. Отримавши гнівну відмову, імператор наказав піддати святу жорстоким тортурам, а потім кинути в темницю. Наступного дня мученицю знову привели на судилище, де під загрозою колесування запропонували їй відректися від християнської віри і принести жертву язичницьким богам. Свята непохитно сповідала Христа і сама підійшла до коліс, але Ангел розтрощив знаряддя страти, і вони розлетілися на шматки, перебивши багатьох язичників.
 
Максимін знову спробував спокусити святу мученицю, запропонувавши їй шлюб, і знову отримав відмову. І потім він вигадав для Катерини страшну загибель, наказавши поєднати разом 2 колеса. Вони мали обертатися в різні боки і розірвати тіло дівчини на дрібні частини. Але коли Катерину прив'язали до конструкції, з неба зійшов янгол. Він зруйнував будову імператора. Уламки коліс летіли в різні боки і вражали невірних. Імператора це не зупинило, і він відрубав дівчині голову. Коли це сталося, із рани потекла не кров, а молоко.
 
Ангели підхопили мертву Катерину і забрали її на Синайську гору. Через три століття було виявлено мощі святої, трьома ченцями. Їм привидилося, що в горі замуровано тіло нареченої Христа. Виявлені ними останки практично залишилися не тронутими. З тих пір Катерина шанується, як свята.
До святої Катерини звертаються з проханнями про зміцнення віри та розумових здібностей, оскільки вона вирізнялася вченістю.
 
 

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram