25 листопада – Свято ікони Божої Матері «Милостива»

25 листопада – Свято ікони Божої Матері «Милостива»

 

Ікона Божої Матері, що називається «Милостива», (Кікська) написана, за переказами, святим апостолом і євангелістом Лукою. Інше своє найменування «Кіккіотиса» (що означає «Яка перебуває в Кіккосі») ікона отримала від назви гори Кіккос, розташованої на острові Кіпр. У Кікській обителі, яку ще називають імператорською, у храмі, побудованому на його честь і перебуває чудотворний образ.
 
Перш ніж потрапити на острів Кіпр чудотворна ікона Пресвятої Богородиці прославою Божою довго мандрувала. Спочатку знаходилася в одній з перших християнських громад в Єгипті, потім, у 980 році, була перевезена до Константинополя, де залишалася до царювання імператора Алексія Комніна (кінець ХІ – початок ХІІ століття), а потім повернулася на Кіпр.
 
Сталося це так: кіпрський правитель Мануїл Вутоміт, заблукавши під час полювання в горах і сильно озлобившись, жорстоко побив ченця-пустельника Ісаю, що зустрівся йому. У покарання за це Мануїла настала тяжка недуга. Тим часом старцеві-самітнику Ісаї в чудесному знаменні було відкрито, що його стараннями чудотворний образ, написаний святим євангелістом Лукою, перебуватиме на острові Кіпр.
 
Старець багато працював щоб виконати Божественне одкровення. Почавши зводити храм для ікони Пресвятої Богородиці, він наказав Мануїлу, що прийшов до нього, розкаявшись, відправитися в Константинополь до імператора і повернути чудотворний образ.
 
Намісник не відразу наважився заговорити про ікону з правителем Царгорода, проте, коли дочка останнього захворіла, Мануїл прийшов до імператора і передав йому наказ ченця. Після того, як правитель пообіцяв відправити святу ікону на острів Кіпр, дівчина одразу відчула ослаблення хвороби.
Із великими почестями ікона Божої Матері прибула на острів, де була поміщена до спорудженого для неї храму. Поступово навколо храму утворився монастир, на облаштування якого Мануїл пожертвував кошти (тому обитель і називають імператорською).
 
Від чудотворного образу Божої Матері «Милостивої» стали відбуватися багато чудес. З давніх-давен і дотепер в обитель з усіх боків стікаються одержимі всілякими недугами і отримують зцілення за своєю вірою. У чудодійну силу святої ікони вірують не лише християни, а й іновірці. Невичерпна милість Пречистої Богородиці, Заступниці всіх страждаючих, і воістину властиве Її образу ім'я «Милостива».
 
Чудотворна Кікська ікона Богоматері має чудову особливість: вона, невідомо з якого часу, закрита до половини пеленою від верхнього лівого кута до правого нижнього, так що ликів Богоматері та Божественного Немовля ніхто не може бачити.
 
Люди часто моляться до ікони Кікської Божої Матері про зцілення, про порятунок від епідемій, про звільнення від напастей, про зцілення від безпліддя, про зцілення захворювань голови та звільнення від головного болю, при порушенні мови та слуху, про вагітність та народження здорової дитини.
 
 

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram