1 грудня – День пам'яті мученика Платона Анкірського

1 грудня – День пам'яті мученика Платона Анкірського

 

Святий мученик Платон народився у III столітті у місті Анкірі у християнській сім'ї. Ще в юності він залишив батьківський дім і подався проповідувати Євангеліє Господа Іісуса Христа серед язичників.
 
Багато тих, хто слухав цього юнака, дивувався його високій освіченость і дивовижному красномовству. Але незабаром його заарештували і доставили до храму Зевса. Тут його судив сам правитель міста Агріпін. Суддя намагався змусити Платона зректися віри спочатку лестощами, хвалячи його високі ораторські здібності, а після відмови став загрожувати йому тортурами.
 
Агріпін навіть пропонував віддати за дружину молодому проповіднику свою красуню дочку, якщо той вклониться ідолам. Але Платон спокійно відповів, що обирає тимчасову смерть заради вічного життя. Тоді його побили та кинули до в'язниці. Поки святого вели вулицею, він умовляв християн кріпитися і твердо вірити в Іісуса Христа.
 
Незабаром мученика знову привели до храму Зевса і знову запропонували на вибір: тортури чи зречення. Платон і цього разу не відступив, тоді його знову побили та кинули до в'язниці, де тримали більше двох тижнів без пиття та їжі.
 
Зрештою, судді запропонували йому сказати лише одну фразу «Великий бог Аполллон», після якої обіцяли свободу. Але Платон стояв на своєму, і тоді йому відтяли голову. Останнім словом святого мученика була молитва: «Дякую Тобі, Господи, що святим Твоїм ім'ям Ти захистив мене, раба Твого, від спокуси ворожого… І нині молю Тебе, — прийми у світ душу мою, бо Ти благословенний на віки. Амінь».
 
Святий мученик Платон Анкірський, по молитвах перед його іконою, захистить від можливих захворювань і недуг, оскільки вважається, що він, будучи братом мученика лікаря Антіоха Анкірського, входить до ранньохристиянських святих, яким відкривається довгий перелік імен святих-цілителів.
 
Молитва до Платона підноситься тоді, коли коштів не вистачає для найнеобхіднішого, при гострій матеріальній нужді; і у випадках, коли кошти потрібні на лікування.
 
 

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram