Читати модно, або як прищепити дитині любов до читання

Читати модно, або як прищепити дитині любов до читання

 Книга — справжній скарб. Вона допомагає заспокоїтися та зняти напругу не тільки дорослій людині а й дитині. Адже дитина теж відчуває свої переживання та емоції. Книга - чарівна пігулка для всіх вікових категорій. Більше про користь читання та практичні поради батькам - у нашому матеріалі, з використанням тез Vikna.tv

Читання розвиває мислення та уяву, розширює словниковий запас та покращує пам’ять. Люди, які читають краще навчаються. Після 6 хвилин читання нормалізується пульс та знижується тонус м'язів.

Відомо, що інтелектуальна діяльність, а особливо читання, позитивно впливає на клітини мозку.

Але часто буває, що дитина не любить і не хоче читати. А навіщо, якщо є можливість погрузитися у мультики та ігри на чарівному пристрої? То як же бути батькам в цій ситуації? Як без нервів, криків та сліз прищепити любов до читання?

Ось поради, яких дотримуються психологи, вчителі та бібліотекарі:

  • Ви – приклад.

З пелюшок діти уважно спостерігають за батьками, копіюють навички та поведінку. Якщо дитина бачить вас не тільки перед телевізором, чи з телефоном в руці а й з книгою, то таке проводження часу для неї теж стане нормою.

Зробіть сімейний день – це день коли ви разом відвідуєте бібліотеку чи книжковий магазин або обговорюєте прочитану книгу.

  • Задоволення від читання.

Ніколи не змушуйте дитину читати бо для неї це як покарання. Найкращий спосіб  - це перетворити читання у задоволення. Створіть традицію щоденного читання разом у затишній домашній атмосфері. Не забувайте читати дитині перед сном. Це не тільки закохує у книгу і читання, а й зміцнює ваші відносини.

  • Експериментуйте.

Інколи вибрати потрібну книгу дуже непроста задача. Дитині може не сподобатися те, від чого у захваті батьки. Тому експериментуйте зі стилями та жанрами. Правильно обрана книга не тільки захопить юного читача а й зацікавить до подальшого читання.

  • Обмежуйте.

У вік сучасних технологій дуже важко взагалі обмежити дитину від переглядів відео контентів та ігор. Але є чарівна формула, яка допоможе батькам вистояти у боротьбі за гаджет.

Час читання : 2 = час перед телевізором чи зі смартфоном.

Читайте та експериментуйте адже книги можуть перенести вас з реального світу в інший вимір, епоху і позбавити звичайних турбот.

 

Слідуйте за нами:         

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram