Екоактивістки облили гороховим супом картину Ван Гога «Сіяч»

Екоактивістки облили гороховим супом картину Ван Гога «Сіяч»

Чотири італійські екоактивістки облили картину Вінсента Ван Гога "Сіяч" гороховим супом, а потім приклеїли себе до стіни. Інцидент трапився у Ри

Про це повідомляє Reuters, передає українське видання Букви.

Зазначається, що картину облили четверо активісток з організації “Ultima Generazione” (Останнє покоління). Під час свого протесту вони також вигукували гасла проти глобального потепління та викопного палива.

“Ці питання повинні бути на перших шпальтах каналів новин і політичних програм щохвилини, але натомість вони розглядаються лише за допомогою “скандальних” дій, подібних до того, що було сьогодні вранці”, — йдеться в заяві групи.

Міністр культури Італії Дженнаро Санджуліано вже засудив дії активісток

“Культуру, яка є ключовою частиною нашої ідентичності, слід захищати та берегти, а не використовувати як мегафон для інших форм протесту”, – сказав він.

“Сіяч” є частиною виставки в історичному Палаццо Бонапарта в центрі Риму.

Картину для виставки у Римі надав музей Кроллера-Мюллера з Нідерландів. Витвір мистецтва був захищений скляною ширмою і не постраждав, сказала Камілла Талфані, прессекретарка організаторів виставки.

Варто зауважити, що подібні акції протесту, під час яких активісти задіяли витвори мистецтва, нещодавно відбулись і в інших країнах Європи.

 

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram