НБУ виграв суд у Коломойського на 18 млрд гривень

НБУ виграв суд у Коломойського на 18 млрд гривень

У 2016 році Ігор Коломойський, який на той час був співвласником ПриватБанку, уклав з НБУ договори поруки, за якими він особисто гарантував повернення банком отриманих кредитів.

Верховний суд задовольнив касаційну скаргу Національного банку та підтвердив законність п'яти кредитних договорів із ПриватБанком на 18,3 млрд гривень та договорів поруки, які забезпечували їхнє виконання.

Про це повідомляється на сайті НБУ у п'ятницю, 7 квітня.

Верховний Суд 7 квітня 2023 року задовольнив касаційну скаргу Національного банку та підтвердив законність п’яти кредитних договорів, укладених між Національним банком та ПриватБанком  у 2008 – 2015 роках та договорів поруки, що забезпечували їх виконання. Зокрема, суд касаційної інстанції  скасував рішення Господарського суду міста Києва від 19 червня 2020 року та постанову Північного апеляційного господарського суду від 03 серпня 2022 року, якими було задоволено позов ексакціонера ПриватБанку Ігоря Коломойського та визнано недійсними ці кредитні договори та його особиста порука за наданими кредитами.

Постанова Верховного Суду є остаточною та оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, що протягом 2008 – 2015 років Національний банк за оспорюваними договорами  надав ПриватБанку кредити для підтримання ліквідності на загальну суму 18,3 млрд грн.

У 2016 році Ігор Коломойський, який на той час був співвласником  ПриватБанку, уклав з Національним банком договори поруки, за якими він особисто гарантував повернення банком отриманих кредитів.

У травні 2019 року Ігор Коломойський подав позов до Господарського суду міста Києва про визнання недійсними цих кредитних договорів, а також договорів поруки. В червні 2020 року суд першої інстанції задовольнив позов колишнього акціонера. Це рішення підтвердив і суд апеляційної інстанції. Не погодившись з винесеним рішенням, Національний банк оскаржив його у Верховному Суді, який підтримав правову позицію Національного банку. 

У квітні 2020 року державний ПриватБанк повністю повернув Національному банку отримані кредити.

 


✅ Стань частиною спільноти «Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!

✅ Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в Instagram