В Україні вперше пересадили комплекс серце-легені: донором для 4 людей став 18-річний хлопець, який трагічно загинув у ДТП

В Україні вперше пересадили комплекс серце-легені: донором для 4 людей став 18-річний хлопець, який трагічно загинув у ДТП

Крім серця-легень також пересадили печінку та дві нирки, одну з них отримала дитина. Загалом шанс на життя отримали чотири людини.

В Україні вперше пересадили комплекс серце-легені! Унікальну операцію виконали у Львові. Спільно працювали команди Першого медобʼєднання Львова та Інституту серця. Надскладна операція, яких у світі в рік виконується лише 20-25, повідомили на сторінці Першого медобʼєднання Львова.

Органокомплекс отримала 38-річна Ніна з Київщини. Ваду серця вона має від народження. Згодом та зіпсувала і легені. на трансплантацію вона чекала довгих 15 років, 9 місяців з яких - в Індії. І майже втратила надію.

“З кожним роком мені стає все важче і важче жити, я ледь підіймаюсь на третій поверх. Я просто хочу спробувати, як то жити нормально, що це таке повноцінне життя. Це для мене шанс, за який я хапаюся, щоб просто… дихати” - сказала жінка перед операцією.

Трансплантація тривала 10 годин. Серце і легені запрацювали на операційному столі.

“Історична подія не тільки для нашої Лікарні, а й для всієї України. Ми об'єднали свої сили і виконали операцію, яка вважається однією з найважчих у світі. Понад три роки до цього йшли. Пишаюся нашими лікарями, які попри війну рухаються до трансплантаційної незалежності в Україні. Людина отримала шанс на життя, ми радіємо, але дуже тихо, адже хірургічний етап - це лише частинка шляху”, - говорить Олег Самчук, генеральний директор Першого медичного об'єднання.

Нині пацієнтка в реанімації у стабільному стані. Попереду - важкий шлях відновлення.

Донором органів став 18-річний хлопець, який трагічно загинув у ДТП. Лікарі боролися за життя хлопця, але травми виявилися несумісними з ним.

“Ми готувалися до цієї операції понад три роки. Спершу почали трансплантувати серця, потім легені. І ось нарешті - органокомплекс серце-легені. Було надзвичайно складно дійти до цього етапу, але ми це зробили, це зробила українська медицина! Тепер і у нас виконується операція, яку роблять мало де в світі”, сказав після виходу з операційної Роман Домашич, керівник відділення кардіохірургії та трансплантації серця Лікарні Святого Пантелеймона Першого медобʼєднання Львова.

Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram