Ніч, яка зберегла чотири життя: українські лікарі пересадили серце, дві нирки і печінку

Ніч, яка зберегла чотири життя: українські лікарі пересадили серце, дві нирки і печінку
Донорка - 40-річна жінка, яка померла в 6-й міській лікарні Києва. Інсульт. Після того, як лікарі зрлзуміли - мозок мертвий, пацієнтку не врятувати - її рідні погодилися на трансплантацію.
Операція із вилучення органів відбулася напередодні увечері. Одразу після розпочалися трансплантації, - пише Ирина Заславец у Фейсбуці.
Серце пересадив відомий український лікар Борис Тодуров із командою в Інституті серця, його отримав пацієнт із рідкісною 4+ групою крові.
Ця операція стала 14-ю в Україні за цей рік і 23-ю від миті відновлення трансплантацій - грудня 2019-го, коли серце пересадили в Ковелі. Цю лікарню тоді очолював один із найбільших двигунів нашої трансплантології Олег Самчук.
Нирки. Одну отримав 49-річний пацієнт Київського міського центру нефрології та діалізу, іншу - пацієнт Київської обласної лікарні.
 
Що ж до печінки - вона дісталася пацієнту приватної Клініки «Оберіг». Операцію виконувала команда на чолі з Олегом Котенком. Ця лікарня є учасником пілотного проєкту МОЗ із трансплантації. Тож операція повністю профінансована державою. Тариф - 1 млн 428 тис. грн.
Світла пам’ять донорці…
Глибокі співчуття родині.
І подяка за ухвалене рішення, яке подарувало шанс на життя одразу чотирьом людям.
***
 
 
На фото: операція в Інституті серця
 

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram