В Україні введуть ліміти на банківські перекази: деталі

В Україні введуть ліміти на банківські перекази: деталі

В Україні для боротьби з міскодінгом (зміну призначення платежів для уникнення оподаткування) пропонують тимчасово, на період дії воєнного стану, ввести нові обмеження на банківські перекази. Такі пропозиції висунили представники НБУ, а нововведення готують разом з профільним комітетом Ради. Про це повідомив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, передає Обозрєватель.

Зміни пропонують прийняти до Закону України "Про платіжні послуги", щодо посилення вимог до розміру власного капіталу надавачів платіжних послуг та збільшення розмірів штрафів за порушення вимог законодавства, що регулює діяльність на платіжному ринку.

"Встановити на законодавчому рівні на період дії воєнного стану обмеження на здійснення фінансових операцій з використанням реквізитів електронних платіжних засобів, лімітами на суми трансакцій, їх кількості тощо. А також граничних сум готівкових переказів, здійснених за допомогою терміналів самообслуговування. За результатами розгляду питання надав доручення відповідному підкомітету щодо підготовки разом з НБУ необхідних змін до законодавства", – написав Гетманцев. 

В Україні через перекази можуть заблокувати картку та вимагати документи, які мають пояснити такі фінансові дії. Під особливу підозру підпадають великі онлайн-покупки, зняття великих сум, операції з криптовалютою, великі перекази.

Надія Чаленко, керівниця юридичного департаменту YouControl, розповідає: заблокувати картку можуть навіть за неоновлені дані про себе, якщо було накладено арешт виконавчою службою (через несплачені аліменти, невиконане судове рішення, прострочені штрафи тощо), або якщо фізична особа не зможе довести законне походження коштів.

Особливою увагу слід приділяти таким випадкам:

зняття незвичайно великої суми готівки в регіоні, де ви зазвичай не перебуваєте;

великі онлайн-покупки, особливо вночі; отримання великої суми на картку та її виведення готівкою;

операції з криптовалютою чи іншими віртуальними активами на суму понад 30 тис. грн;

транзакції на суму 400 тис. грн і більше тощо.

 

✅  Стань частиною спільноти « Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!

«Кут Огляду» ближче до читача!

Все новини Бесарабії та України тут і зараз:

✅  Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в Instagram