Слідчі поліції підбили підсумки роботи у 2025 році

Слідчі поліції підбили підсумки роботи у 2025 році

Слідчі підрозділи Національної поліції України оприлюднили підсумки роботи за 2025 рік. За цей період правоохоронці зареєстрували понад 451 тисячу кримінальних правопорушень. У межах досудових розслідувань повідомлення про підозру отримали понад 63 тисячі осіб, з них більше 36 тисяч — за тяжкі та особливо тяжкі злочини. До суду скеровано понад 55 тисяч кримінальних проваджень.

У ході слідства задокументовано збитки на суму понад 14,6 млрд гривень. Із них 64% уже відшкодовано державі, бізнесу та громадянам, ще 36% — перебувають у процесі відшкодування.

Воєнні злочини рф — один із ключових напрямів

Окремим і надзвичайно важливим напрямом роботи залишається документування воєнних злочинів російської федерації. З початку повномасштабного вторгнення слідчі першими прибувають на місця обстрілів, фіксують руйнування цивільної інфраструктури, вбивства мирних мешканців, факти катувань, незаконного утримання та інші злочини окупантів.

З лютого 2022 року задокументовано понад 190 тисяч кримінальних проваджень за фактами воєнних злочинів. Станом на 2025 рік повідомлення про підозру отримали понад 4,5 тисячі осіб, а близько 2,5 тисячі проваджень уже перебувають на розгляді в судах.

Розслідування здійснюється за спеціальною Стратегією, яка передбачає не лише фіксацію злочинів на місцях, а й встановлення командної відповідальності — від безпосередніх виконавців до командирів та осіб, які віддавали злочинні накази.

У 2025 році, зокрема, повідомлено про підозру командиру взводу Юрію Кіму, підлеглі якого вбили 17 мирних мешканців у Бучі. Також оголошено підозру ще одному російському генерал-майору — за пограбування Чорнобильської АЕС під час окупації.

Буча, Ізюм та міжнародний вимір

У межах бучанського провадження слідчі ідентифікували понад 2 500 російських військових, задокументували 83 вбивства цивільних та понад 45 епізодів жорстокого поводження. Повідомлення про підозру отримали 55 військових, серед яких — десять командирів.

В Ізюмі встановлено 418 загиблих, похованих у масових могилах. Проведено сотні судово-медичних і понад тисячу ДНК-експертиз, допитано понад 13 тисяч мешканців.

Робота має і міжнародний вимір: у 2025 році вперше в історії України відбулася екстрадиція громадянина рф за воєнні злочини до Литви. Також у межах спецоперацій «Месники» та «Месники-2» ідентифіковано понад 650 найманців ПВК «Вагнер» і «Редут», матеріали щодо яких передано до іноземних юрисдикцій.

Зниклі безвісти, активи рф і корупція

З початку повномасштабної війни встановлено місцезнаходження 12 796 осіб живими, ще 13 263 загиблих ідентифіковано. У 2025 році на Київщині створено Єдиний центр ідентифікації невпізнаних тіл.

Слідчі також арештували понад 4 млрд гривень російських активів та активів пособників держави-агресора.

У сфері боротьби з корупцією, зокрема в оборонному секторі, до суду скеровано 3 800 кримінальних проваджень.

Підпали, зброя, наркотики та шахрайства

З початку воєнного стану розслідувано 262 підпали транспорту, що використовувався для потреб ЗСУ. Кількість таких злочинів зменшилася більш ніж на 30%.

У 2025 році з незаконного обігу вилучено понад 8 тисяч одиниць вогнепальної зброї, більше 2 млн набоїв, десятки тисяч гранат і тонни вибухівки. Викрито майже 5 тисяч злочинів, пов’язаних із незаконним обігом зброї.

У сфері наркозлочинності задокументовано понад 47 тисяч правопорушень, з них більше 17 тисяч — наркозбут.

Також упродовж року притягнуто до відповідальності 553 особи за інтернет-шахрайства, серед яких — фіктивні збори «на ЗСУ», діяльність call-центрів та схеми з використанням діпфейків і штучного інтелекту.

Міжнародна співпраця та довкілля

У межах міжнародної співпраці 147 осіб екстрадовано до України з 17 країн, ще 27 осіб передано іноземним державам.

Окрему увагу приділено злочинам проти довкілля: розслідувано понад 15 тисяч кримінальних правопорушень, арештовано майно на суму понад 930 млн гривень, відшкодовано понад 220 млн гривень збитків.

Слідчі поліції наголошують: робота за всіма напрямами триває, а відповідальність за злочини — невідворотна.

За матеріалами Національної поліції України.


Слідкуйте за новинами від «Кут огляду»:                        

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram