"Слід готуватися": у Сухопутних військах заговорили про необхідність мобілізації жінок

"Слід готуватися": у Сухопутних військах заговорили про необхідність мобілізації жінок

Україна має ухвалити політику призову жінок на службу у війську за зразком Ізраїлю. Також потрібно готуватися до того, що в найближчі роки українок доведеться мобілізувати до лав Збройних сил. Про це в інтерв'ю британській газеті The Times заявила радниця з гендерних питань командувача Сухопутних військ Збройних сил України Оксана Григор'єва, передає Обозрєватель.

"Наша Конституція говорить, що обов'язком кожного українця є захист своєї країни, тому цілком правильно, що жінки також служать. Наш північний сусід просто так не зникне. Протягом сотень років вони неодноразово нападали на нас. Як і Ізраїль, ми повинні бути готові до цього, а це означає, що ми повинні навчати чоловіків і жінок бути готовими до війни", – сказала вона.

Серед жінок, які служать в українській армії, менше десятої частини виконують активні бойові завдання, решта ж працюють медиками, розвідницями та адміністраторками. Лише у 2018 році жінкам дозволили займати бойові посади, йдеться в статті.

и пройшли довгий шлях з точки зору законодавства, але на практиці все ще існує менталітет старої школи. Починаючи зі шкільного віку, в країні існує поділ між дівчатками та хлопчиками: хлопчиків навчають фізичним вправам, а дівчаткам доводиться займатися вишиванням або домашнім господарством. Це має змінитися. Як фізично, так і психологічно ми повинні готувати дівчат змалку до захисту країни", – сказала Григор'єва.

Водночас у статті вказано, що Україна повільно впроваджує гендерну рівність у своїй армії, причому багато жінок-військових стикаються з відсутністю жіночої форми.

Слідуйте за нами:         

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram