росія вдається до нових тактик застосування дронів і готує потужні атаки по Україні, — Гуменюк

росія вдається до нових тактик застосування дронів і готує потужні атаки по Україні, — Гуменюк

Росіяни використовують низький прохід дронів над водою, максимально ускладнюючи їх виявлення для засобів ППО. Окупанти шукають нову тактику застосування безпілотників. Про це в етері Еспресо розповіла начальниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк.

«Ворог атакував південь України дронами – безпілотні літальні апарати типу Shahed-131, Shahed-136 як з акваторії Чорного моря заходили на удар, так і застосовували складне маневрування. Випущені вони були із тимчасово окупованого Криму і зі східного узбережжя Азовського моря. Ворог вдавався до тактичних хитрощів, які ми вже спостерігали, й фактично повторював свій «успішний успіх». В такій атаці ворог використовував низький прохід дронів над водою, максимально ускладнюючи їх виявлення для засобів протиповітряної оборони. Й заходили вони з напрямку фактично житлових кварталів, хоча маневрували й серед промислових», – сказала речниця.

Гуменюк наголосила, що просування «Шахедів» зараз відбувається меншими групами:

«Останні хвилі ударів складаються з такої кількості 2-8, цієї ночі нарахували до 14-ти, але саме таке спрямування «Шахедів» досить розгалужене, або навпаки – рясно зосереджене, як це було по Одещині, дуже щільно в ряд, не даючи можливості зорієнтуватися. Це пошук нової тактики, це очевидно, ворог намагається розвідати готовність і влучність систем протиповітряної оборони, їх розташування для того, щоб спланувати майбутні потужні акції».

Військова нагадала про збиття А-50, який проводив розвідку, що суттєво змістило акценти в розвідувальній діяльності ворога. За її словами, росіяни вдалися до збільшення безпілотних літальних апаратів, намагаються тактичною авіацією компенсувати ці прогалини в розвіддіяльності, а отже і не мають чіткого уявлення, де мають бути їхні майбутні ціни. Тому, «очевидно, намагаються використовувати невеликими партіями для розуміння».

 

✅  Стань частиною спільноти « Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!

«Кут Огляду» ближче до читача!

Все новини Бесарабії та України тут і зараз:

✅  Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в Instagram