Не допомагають навіть штрафи: чергового палія рослинності покарано

Не допомагають навіть штрафи: чергового палія рослинності покарано

Навіть великі штрафи не зупиняють окремих громадян в їх бажанні позбутися рештків рослинності шляхом спалювання на відкритій території, замість того, щоб вибрати інші способи, безпечніші для природи та людей. Чергового пілія було виявлено і оштрафовано днями Державною екологічною інспекцією Південно-Західного округу. Про це повідомляє пресслужба відомства, передає Кут Огляду».

Так, 23 січня, в ході здійснення заходів державного нагляду (контролю) на території Мішково-Погорілівської сільської громади Миколаївського району Миколаївської області, державними інспекторами виявлено громадянина, який здійснював спалювання сухої рослинності.

Особу притягнуто до адміністративної відповідальності за ознаками ст. 77-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Самовільне випалювання рослинності або її залишків» та накладено штраф у розмірі 3060 грн.

Нагадуємо, що неконтрольоване спалювання рослинних залишків наносить значну шкоду довкіллю! Речовини, що виділяються в процесі горіння, є шкідливими для органів дихання, до їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук, в тому числі діоксини - одні з найбільш отруйних для людини речовин. Також, такі пожежі призводять до руйнування ґрунтового покриву, загибелі ґрунтоутворюючих мікроорганізмів. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років!

«Тож закликаємо громадян проявляти свідомість та не порушувати право інших осіб на безпечне для життя і здоров’я довкілля. Також, закликаємо органи місцевого самоврядування посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо наявних способів утилізації рослинних рештків на територіях своїх громад», - закликають інспектори.

 

✅  Стань частиною спільноти « Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!

«Кут Огляду» ближче до читача!

Все новини Бесарабії та України тут і зараз:

✅  Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в Instagram