США, Румунія та Україна проведуть навчання в Чорному морі та дельті Дунаю

 США, Румунія та Україна проведуть навчання в Чорному морі та дельті Дунаю

Військово-морські сили Румунії та США організовують багатонаціональні навчання «Sea Breeze 23.3», які пройдуть з 11 по 15 вересня в Чорному морі і дельті Дунаю.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на пресслужбу ВМС Румунії.

У навчаннях візьмуть участь військовослужбовці з США, України, Румунії а також Болгарії, Франції, Великої Британії, Туреччини.

Основною метою проведення навчань є розвиток оперативної і тактичної сумісності між країнами-учасницями у сфері протидії вибухонебезпечним предметам, зокрема, морським мінам з метою забезпечення свободи судноплавства.

Від ВМС Румунії в навчаннях будуть задіяні морський земснаряд Sublocotenent Alexandru Axente, швидкохідний водолазний корабель Venus, бронекатер Posada, три бронетранспортери-амфібії, штурмові катери та інші плавзасоби, а також фахівці зі знешкодження вибухових пристроїв, морські піхотинці та штабні офіцери.

Від США в навчаннях візьмуть участь морський патрульно-розвідувальний літак Poseidon, водолази-сапери з катерами та спеціальною технікою, а від інших країн-учасниць – водолази, фахівці зі знешкодження вибухових пристроїв і штабні офіцери.

Нагадаємо, що у Чорному морі та на Дунаї дуже напружена ситуація – зокрема через російські обстріли ракетами та дронами-камікадзе. Війська РФ систематично обстрілюють українські порти на Дунаї та блокують судноплавство у Чорному морі.

USIonline.com 

✅ Стань частиною спільноти «Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!

✅ Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в Instagram