Хусіти захопили судно, на борту якого є українці – ЗМІ

Хусіти захопили судно, на борту якого є українці – ЗМІ

Фото: AP/Hani Mohammed

Єменські повстанці-хусити у неділю, 19 листопада, захопили у Червоному морі вантажне судно, яке частково належить ізраїльському бізнесмену. При цьому Ізраїль звинуватив Іран у керівництві морським піратством. На борту судна перебувають, зокрема, українці, заявили в МЗС Ізраїлю. В МЗС України повідомили, що перевіряють наявність українців на борту захопленого в Червоному морі судна.

Про це повідомляє «Кут огляду» з посиланням на «Суспільне».

Зазначається, що японська компанія орендувала вантажне судно Galaxy Leader у британської компанії, яка частково належить ізраїльтянину Рамі Унгеру. Судно вийшло з порту в Туреччині в напрямку Індії і йшло під прапором Багамських островів.

Міністерство закордонних справ Ізраїлю заявило, що знає про інцидент.

На борту судна перебувають 25 членів екіпажу різних національностей, серед яких українці, болгари, філіппінці та мексиканці. Ізраїльтян на борту не було, заявили в міністерстві.

Офіс прем'єр-міністра засудив захоплення, підкресливши, що судно не було ізраїльським і не належало ізраїльтянину.

"Це ще один акт іранського тероризму, який виражає стрибок вперед в агресії Ірану проти громадян вільного світу і створює міжнародні наслідки щодо безпеки глобальних судноплавних шляхів", — йдеться у заяві.

Раніше цього дня речник військового угруповання "Хуті" Ях'я Сареа заявив, що в неділю угруповання націлиться на всі кораблі, що належать або експлуатуються ізраїльськими компаніями або ідуть під ізраїльським прапором.

Речник закликав усі країни відкликати своїх громадян, які працюють у складі екіпажів таких кораблів.

Член політичного бюро хуситів Мухаммад аль-Бухаїті заявив в ефірі "Аль-Джазіри":

"Або ви припините агресію проти Гази, або ми розширимо конфлікт, і ми не дозволимо їм знищувати наших братів у Газі".

"Бачимо повідомлення в ЗМІ про захоплення в Червоному морі вантажного судна Galaxy Leader, на борту якого можуть бути громадяни України. МЗС України вже доручило причетним українським посольствам перевірити цю інформацію, а також звернутися до компанії-власника задля з‘ясування точного складу екіпажу судна та інших деталей", — написав речник МЗС України Олег Ніколенко.

Він додав, що МЗС тримає цю ситуацію на особливому контролі.


Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram