Водна поліція викрила групу браконьєрів, яка промишляла під виглядом науковців-дослідників на Одещині

Водна поліція викрила групу браконьєрів, яка промишляла під виглядом науковців-дослідників на Одещині

Маломірне судно з двома рибалками правоохоронці виявили в акваторії лиману поблизу села Маяки, Білгород-Дністровського району. Місцеві чоловіки спробували ввести в оману поліцейських, вдаючи, що на законних підставах здійснюють відбір біоресурсів для досліджень. А після того, як зійшли на берег, один із них спробував втекти, скочивши на мотоцикл. Про це повідомляють на сайті ГУ Національної поліції в Одеській області.

Засумніватися у легальності наукового промислу рибалок посадовців змусили кількість риби та сіток на борту, що в рази перевищувала Законом допустиму норму. Перевіривши підозрюваних, поліцейські переконалися у своїх здогадах, виявивши і сліди знищення номера двигуна на судні, і ознаки підробки дозвільних документів на лови.

За фактом незаконного зайняття рибнодобувним промислом та знищенням номерів на плавзасобі у Білгород-Дністровському відділі поліції слідчі розпочали провадження за статтями 249 та 290 Кримінального кодексу України, в рамках якого призначили низку експертиз. Крім того, на одного з фігурантів за спробу втечі на транспортному засобі з порушенням встановлених правил його використання склали протоколи за ч. 2 ст. 126 та ст.ст. 35, 121 ч. 5 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Шкода, яку правопорушники завдали державі, перевищила п’ятдесят тисяч гривень.

 

Правоохоронці попереджають, що превентивні заходи, спрямовані на запобігання вчиненню правопорушень на водних об’єктах Одещини, тривають постійно. І повноваження водної поліції набагато ширші, аніж гадають безвідповідальні громадяни. Правоохоронці на воді так само, як їхні колеги на суходолі, ведуть безкомпромісну боротьбу з будь-якими правопорушеннями, а також надають посильну допомогу кожному, хто її потребує.

"Здебільшого правоохоронці мають справу з ситуаціями, пов’язаними зі вживанням рибалками алкогольних напоїв та використанням заборонених знарядь лову, виходом у води на плавзасобах без відповідних дозвільних документів, забрудненням водойм,» - зазначає керівник робочої групи з протидії злочинності на водних об’єктах Одеської області та Чорному морі Олег Стешенко.

«Викритих на гарячому правопорушників притягуємо до відповідальності, невстановлених – неодмінно розшукуємо. Тож закликаємо громадян неухильно дотримуватись норм чинного рибоохоронного законодавства", підсумував Сташенко.