Військовослужбовці Ізмаїла надали першу допомогу чоловіку, який на вулиці впав у кому.

Військовослужбовці Ізмаїла надали першу допомогу чоловіку, який на вулиці впав у кому.

30 жовтня 2019 року о 19.00, під час патрулювання вулицями міста Ізмаїла, військовослужбовці строкової служби військової частини 3058 Національної гвардії надали первинну медичну допомогу мешканцю міста.

Як розповідають військовослужбовці, у центрі міста, біля супермаркету «Копійка» вони побачили чоловіка, який не подавав ознаки життя та знаходився у не притаманній людині позі. Під час первинного огляду, усвідомившись у тому, що людина ледь подає ознаки життя: ледве відчувався пульс,  дихання було майже відсутнє, відчувалася брадикардія, очі не реагували на світло та на інші подразники, – військовослужбовці приступили до ряду реанімаційних дій.

Солдат Павло Карпенко розповідає, що згадав майже усі знання, які отримав за час проходження служби у лавах Національної гвардії України:

«Доки чекали на карету швидкої допомоги, ми з товаришами по службі, впевнилися, що дихальні шляхи людини чисті і нема ризику, що чоловік може проковтнути язика або захлинутися.  Усі знання з медичної допомоги постраждалим довелося застосувати у дії. Кожна хвилина у таких випадках буває дорогоцінною і може коштувати життя».

 Коли старший солдат Дмитро Сидоренко тримав голову чоловікові, солдат Микола Архірій телефонував у швидку. Під час спілкування з медиками, з’ясувалося, що чоловік знаходився у комі.  

Передавши чоловіка до рук швидкої допомоги, військовослужбовці продовжили патрулювання. Адже охороняти громадський порядок – це не тільки військовий обов’язок, але й справа честі, гідна справа, яка для військовослужбовців здається звичайною чоловічою роботою.