В сусідніх із Кілійщиною державах – спалах пташинного грипу. В Кілійській РДА обговорили план заходів для запобігання поширенню.

  В сусідніх із Кілійщиною державах – спалах пташинного грипу. В Кілійській РДА обговорили план заходів для запобігання поширенню.

В Кілійській районної державної адміністрації відбулося позачергове засідання протиепізоотичної комісії, на якому розглянули заходи, необхідні для запобігання поширенню пташиного грипу на території району, в зв'язку зі спалахами захворювання в сусідніх державах. Провів нараду голова Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при РДА Михайло Дамаскін. Про це повідомляє відділ комунікації Кілійської районної державної адміністрації.

   На засіданні обговорили можливість попадання в населені пункти Кілійщіни вірусу високопатогенного грипу птиці штаму Н5N8 з території Республіки Польщі, Угорщини, Словацької Республіки і Республіки Румунія, де сьогодні спостерігається збільшення кількості захворілих особин. З урахуванням того, що птахи можуть вільно переміщатися і переносити потенційну загрозу на відстань тисячі кілометрів, комісія прийняла рішення прийняти деякі заходи для недопущення поширення вірусу в разі його занесення.

 Серед заходів:

    -перевірка виконання вимог ветеринарно-санітарних правил для господарств, що займаються розведенням птиці, обмеження домашнім пернатим контакту з навколишнім середовищем і вільного доступу до відкритих водойм,

   -проведення щоденного моніторингу за фізіологічним станом домашньої птиці в усіх категоріях господарств,

   -організація проведення систематичних обстежень мисливських угідь,

    -посилення контролю за недопущенням перевезення птиці, продукції та сировини,

вжити заходів щодо діяльності стихійних ринків та інших несанкціонованих місць торгівлі живою птицею і продуктами тваринного походження,


    - посилення ветеринарно-санітарного контролю в пунктах пропуску через державний кордон, проведення пояснювальній роботи серед населення з питань профілактики пташиного грипу.