В с. Приозерне Кілійського району обговорювали складну екологічну ситуацію на Придунайських водосховищах.

В с. Приозерне Кілійського району обговорювали складну екологічну ситуацію на Придунайських водосховищах.

1  жовтня 2019 року в селі Приозерне Кілійського району під головуванням першого заступника голови Одеської обласної ради Вадима Шкаровського  відбулося чергове засідання міжвідомчої групи з вирішення питань щодо складної екологічної ситуації на Придунайських водосховищах.

Обговорення проблематики відбулось  за участі представників департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації, Управління Державного агентства рибного господарства у Одеській області, Державної екологічної інспекції в Одеській області, Головного управління Національної поліції в Одеській області, голів Ізмаїльської та Кілійської райдержадміністрацій та  голів населених пунктів, які розташовані на берегах водосховищ.

 На засіданні обговорювались питання щодо впливу на екологічний стан водосховищ режимів СТРГ, проблем здійснення водообміну водосховищ та можливості їх передачі в оренду задля фінансового наповнення бюджетів місцевих рад.
Більшість виступаючих висловили думку на користь  необхідності скасування режимів СТРГ у зв’язку з тим, що цей режим не призводить до збереження та примноження біоресурсів у водоймах, а навпаки - до їх зменшення і негативного впливу на саму екосистему водосховищ в цілому.
Також обговорювались питання щодо проблеми водообміну водосховищ через незадовільний стан, у якому перебувають транспортуючі канали (замулення). Як з’ясувалось, для проведення розчистки каналів необхідно залучити кошти, які місцеві і обласний бюджети не можуть виділити, тому було запропоновано проблему Придунайських водосховищ винести на загальнодержавний рівень та проводити фінансування робіт з державного бюджету.