У поліції нагадують: спалювання листя та сухостою – протизаконно

У поліції нагадують: спалювання листя та сухостою – протизаконно

Прибирання присадибних ділянок від опалого листя та залишків сухої рослинності шляхом спалювання – протизаконно, - зауважують правоохоронці та наголошують, що за такі правопорушення законом передбачена відповідальність у вигляді штрафу. Однак більше посадовців непокоїть те, що паління рослинності завдає великої шкоди людям та навколишньому середовищу, - інформує пресслужба ГУНП в Одеській області.

Тільки за минулу добу подільським поліцейським довелося тричі виїжджати на повідомлення про прибирання жителями району опалого листя у незаконний спосіб.

«У Подільську жінка відразу погасила вогонь на присадибній ділянці і була попереджена про неприпустимість подібних дій. А от чоловіка з села Коси поліцейські таки притягнули до відповідальності за ст. 152 КУпАП, бо спалювання ним листя з травою призвело до задимлення навколишніх будинків і загрожувало виникненню пожежі та загибелі худоби, що була припнута на пасовищі, - розповів т.в.о. начальника Подільського ВП Олександр Ноздратенко.  - Та більш серйозний випадок стався в селі Липецьке. Там необережне поводження з вогнем призвело до займання будинку. На щастя, від необдуманих дій поки що невстановленої особи ніхто з людей не постраждав, однак шкоди зазнали і власники житла, що згоріло на околиці села, і флора з фауною».

Якщо ж ані удар по гаманцю штрафними санкціями, ані загроза власному майну та навколишньому середовищу не лякає, завважте, якої шкоди завдає дим здоров’ю людей, особливо тих, які страждають на алергію, серцево-судинні захворювання чи захворювання дихальних шляхів.