Розслідування АМП з танкером «DELFI»завершено

Розслідування АМП з танкером «DELFI»завершено

Державною службою морського та річкового транспорту України завершено проведення розслідування аварійної морської події, що сталася 20.11.2019 з танкером-бункерувальником «DELFI», - сповістила пресслужба відомства.

За інформацією, яка міститься у оприлюдненому акті рзслідування аварайної морської події, техічний стан танкера "Делфі" був незадовільний, що призвело до неможливості запустити головний двигун, відсутні дизельне пальне та масло.  Замість п'яти членів екіпажу на борту знаходилося всього троє, що порушує вимоги суднового  Міжнародного свідоцтва про мінімальний склад екіпажу. До того ж, на танкері була відсутня система управління безпекою. Більшість свідчень і документів про стан Delfi були прострочені ще в 2018 році, а санітарне свідоцтво - відсутнє. Дозвіл на ходіння під прапором Молдови було анульовано ще у вересні 2018 року. За результатами розслідування, капітан судна не розрахував оцінки ризику, з огляду на погодні умови, він свідомо відмовлявся від порятунку.

За даними СБУ, танкер "Делфі" може бути причетним до протиправного переміщення паливно-мастильних матеріалів, з ухилянням від сплати митних платежів.