Олена Буйневич прокоментувала гучний інцидент в одеській школі: "Діти на мають страждати від дорослих проблем"

Олена Буйневич прокоментувала гучний інцидент в одеській школі: "Діти на мають страждати від дорослих проблем"

Директор департаменту освіти і науки Одеської міської ради Олена Буйневич прокоментувала журналістам ситуацію у школі №84. Нагадаємо, вчитель не своїм голосом кричала на учня 2-го класу, цей момент зафіксували батьки і згодом розмістили у соцмережі facebook: В одной из школ Одессы назревает конфликт: мать второклассницы опубликовала видео с криками учителя

Буневич розповіла, що наразі  у школі триває службове розслідування і працюють психологи. Очільниця підкреслила, що діти не мають страждати від дорослих проблем: переповнені класи, виснажлива праця педагогів, яка призводить до професійного вигоряння.

Дітей багато, вчителі виснажені, їх не встачає, вони працюють у дві зміни. Тому зараз ми повинні провести у всіх навчальних закладах тренінги з психологічного розвантаження і ми їх проведемо. Наше завдання не стільки їх реабілітувати, скільки навчиити методам самовідновлення, самолікування, можливості насправді відновитися після таких виснажених днів”, – відзначила Олена Буйневич.

Крик - це прояв насильства, і такі методи недопустимі під час роботи з дітьми. Олена Буйневич проінформувала, що вчитель написала заяву на звільнення за згодою обох сторін, вирішується питання щодо її звільнення за статтею. Ступінь вини та покарання визначать правоохоронні органи.

Також очільниця департаменту вважає, що конкретно у цьому випадку є місце насильству і порушенню прав дитини, але винна не тільки вчителька, ай заступник директора, який відповідає за початкову школу: вочевидь, ситуація у цоьму класі виникла не вперше.

Пояснити, чому так сталось, можна, але виправдовувати таку поведінку вчителів - недопустимо, каже О.Буйневич.

Щодо розміщення у соцмережах, на думку Олени Буйневич, добре, що цей факт став відомимм, але якщо батьки стали свідками порушення прав дитини, вони мале це припинити негайно.